Teknoloji

LG Elektrikli Otomobil Piyasasına Girmeye Hazırlanıyor

Elektrikli otomobil piyasasında rekabet kızışıyor. Son olarak LG bu pazara giriş için hazırlıklarını hızlandırdı.

Son yıllarda elektrikli ve hibrit araçlara yüksek bütçeli yatırımlar yapılıyor. Firmalar yeni gelişmeye başlayan bu sektörde yarıştan geri kalmak istemiyor. LG de yaptığı son açıklamaya elektrikli araç piyasasına girişe hazırlandığını gösterdi.

Batarya Şarjı Geliştiren Firmayı Satın Aldı

Güney Kore merkezli teknoloji devi LG elektrikli araçlara yönelik batarya şarjı geliştiren AppleMango şirketini satın aldığını açıkladı. Yapılan açıklamada üç firmanın ortaklaşa olarak satın alımı gerçekleştirdiği ve LG’nin yüzde 60 oranında hisseye sahip olacağı söylendi.

Elektrikli otomobil piyasasında gün geçtikçe rekabet artıyor. Milyarca dolarlık değere sahip bu piyasaya birçok şirket giriş yapmaya hazırlanıyor. Sadece otomobil firmaları değil başka alanlarda üretim yapan şirketler de ilgisini bu alana yönlendirmiş durumda. LG’de bunlardan birisi. LG aslında çok öncesinden elektrikli araçlar için yatırımlar yapıyordu. Bu yatırımları son yıllarda hızlandırmaya başladı. Yapılan bu satın alma da bu kapsamda değerlendirilebilir.

electric car g9aeaad991 1280 1

Benzinli ve Dizel Araçlar Yolun Sonuna Geliyor

Elektrikli araçlar benzinli ya da dizel araçlara kıyasla çevre dostu özelliklere sahip. Avrupa Birliği de benzinli ve dizel araçlardan elektrikli araçlara geçişi sağlamaya çalışıyor. Avrupa Birliği geçtiğimiz günlerde aldığı kararda AB üyesi ülkelerde 2035 sonrası benzinli ve dizel araç satışını yasaklamayı planlıyor.

Başa dön tuşu
Reklamı Kapat