Gündem

Maske yasağı biterken Suudi Arabistan’dan Türkiye’ye seyahat yasağı geldi

Suudi Arabistan yönetiminden şaşırtan bir karar geldi. Suudi vatandaşlarının Covid-19 gerekçesiyle aralarında Türkiye’nin de bulunduğu 16 ülkeye seyahatini yasakladı.

Suudi Arabistan basınında yer alan haberlere göre; Suudi vatandaşlarının seyahat etmesinin yasaklandığı ülkeler Türkiye, Lübnan, Suriye, İran, Afganistan, Hindistan, Yemen, Somali, Etiyopya, Demokratik Kongo Cumhuriyeti, Libya, Endonezya, Vietnam, Ermenistan, Belarus ve Venezuela olarak aktarıldı.

Suudi Arabistan Pasaportlar Genel Müdürlüğü’nün (Cawazat) yaptığı açıklamada, Suudi vatandaşlarının 16 ülkeye seyahatinin, belirlenen ülkelerdeki koronavirüs vakalarının artışı nedeniyle yasaklandığı söylendi.

Suudi Arabistan dışına çıkacaklara en az 3 doz Covid aşısı yapılacak

Yasağın ne kadar süreceği konusunda açıklama yapılmazken Suudi Arabistan dışına çıkacak vatandaşların en az üç doz koronavirüs aşısı olması gerektiği belirtildi.

Cawazat tarafından yapılan açıklamada ayrıca Arap ülkelerine gitmek isteyen vatandaşların pasportlarının en az 3 ay, Arap olmayan ülkelere gitmek isteyen vatandaşların pasaportlarının geçerlilik sürelerinin en az 6 ay olması gerektiği aktarıldı.

Başa dön tuşu
Reklamı Kapat