Gündem

Miçotakis, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a çağrıda bulundu!

Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis, Yunanistan ile Türkiye gerilimi sebebiyle Cumhurbaşkanı Erdoğan'a çağrıda bulundu.

Yunan kanalı ERT’ye konuşan Yunanistan Başbakanı Miçotakis, gerilimin yükselmesine karşı Türkiye ile aralarının çok kötü olmadığını vurgulayarak, müzakerelerde bulunulması için Recep Tayyip Erdoğan’a çağrıda bulundu.

”Tayyip Erdoğan ile buluşmalı ve görüşmeliyiz.”

Kiryakos Miçotakis, ”Sözlü olarak bir gerginlik yaşadığımız apaçık ortada ancak sahada eyleme dökülecek kadar gerginlik yok. Umarım işler o noktaya da gelmez. Türkiye ve Yunanistan, tarih boyunca ilişkilerinde dalgalanma yaşayan iki ülke. Erdoğan ile buluşarak meseleleri tartışmalıyız.” dedi.

Öte yandan Türk halkı ile bir problemlerinin olmadığını vurgulayan Yunan lider, ”Türk halkıyla hiçbir sorunumuz yok. Türkiye’de oturup akıllıca düşünen hiçbir insanın Yunanistan’ı tehdit unsuru olarak göreceğini zannetmiyorum.” ifadelerini de kullandı.

erdogan bahceli tatbikat G19X cover.jpg

Erdoğan, Yunanistan ile ilgili ne demişti?

Geçtiğimiz günlerde İzmir’in Seferihisar ilçesinde düzenlenen Efes tatbikatında adalar meselesine değinen ve Yunan hükümetine seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, ”Yunanistan’ı tıpkı bir asır önce olduğu gibi pişmanlıklarla sonuçlanacak hayallerden, söylem ve eylemlerden uzak durması ve aklını başına alması konusunda tekrar ikaz ediyoruz. Yunanistan’ı gayri askeri statüdeki adaları silahlandırmaktan vazgeçmeye, uluslararası anlaşmalara uygun davranmaya davet ediyoruz. Şaka yapmıyorum, ciddiyim.” ifadelerini kullanmıştı.

Başa dön tuşu
Reklamı Kapat