Gündem

Mustafa Sarıgül Yunanistan’da Türk Bayrağı Açtı!

Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül Yunanistan’da Türk bayrağı açarak video paylaştı. 

2020 yılında Türkiye Değişim Partisi’ni kuran Sarıgül çektiği videolar ile adından söz ettirmeye devam ediyor. TDP (Türkiye Değişim Partisi) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül Yunanistan’a gitti. Yunanistan’da parlamento binasının da bulunduğu Sintagma Meydanı’nda Türk Bayrağı açarak Yunanistan Başbakanı Miçotakis’e seslendi. Son zamanlarda Türkiye ile Yunanistan arasından gerginlikler yaşanıyor. Sarıgül paylaştığı videoda yaşanan bu gerginlikler nedeniyle Miçotakis’i hedef aldı.

‘’Yunan Parlamentosunun Önünde Uyarıyorum’’

‘’Barışa Gel Miçotakis’’ notuyla paylaştığı videoda Mustafa Sarıgül Miçotakis’e ‘’Amerika’dan medet umma. Türkiye’den dostluk ara. Miçotakis, silahlardan elini çek barışa gel.’’ ifadelerini kullandı.

Sarıgül’ün Açıklaması Engellenmeye Çalışıldı

Twitter hesabından olay sonrası açıklama yapan Mustafa Sarıgül açıklamanın birkaç kişi tarafından engellenmeye çalışıldığı söyleyerek şu ifadelere yer verdi:

‘’Yunanistan Parlamentosu önündeki basın açıklamamız kendini bilmez, birkaç Türk düşmanı tarafından engellenmek istendi. TDP Genel Sekreteri Sayın Teoman Mutlu sözlü ve fiili bir saldırıya maruz kaldı. Sağduyu ve aklı selimle sorun çözüldü. Sayın Mutlu ve ben iyiyiz, güvendeyiz.’’

 

Başa dön tuşu
Reklamı Kapat