Samsunspor takımı kendisine gönül veren insanları üzmeye devam ediyor. Her şeye rağmen kırmızı beyazlı taraftarlar takımlarına sahip çıkıyor. Peki oyuncular ne yapıyor? Kocaman bir hiç! Mücadele yok, inanç yok, hırs yok. İş lafa geldi mi onlar kadar konuşanı da yok. Yöneticisi, hocası, topçusu laflar hep aynı “Herkes maça gelsin onlar bizim 12. adamımız” eee hani futbol? Nerede mücadele? İnsanları hasta etmekten başka hiç bir şey yaptıkları yok. 

      Hayır anlamadığım bunlar Antalya’ ya kampa değilde tatile mi gitti? Her şey güzel olacak diye diye yediler bizi arkadaş, yani bir tanesi de çıkıp demiyor ki böyle böyle bir problem var ondan oynamıyoruz.

      Hadi diyelim ki yetenek yok, peki arkadaş siz nasıl 7 hafta bu ligde lider kaldınız? Takır takır top oynadınız, mücadele ettiniz. Ne değişti de herşey kötüye gitti ? En uzak şehirlere bile gelerek size destek veren cefakar taraftarlarınıza borcunuz var. Hep gülen yüzlerini gördünüz ama artık sabırlar taşmaya başladı. Bir an önce kendinize çeki düzen vermenizi tavsiye ederim.Yoksa baklavalar , meşaleler , sevgi gösterileri yerini taşa, sopaya bırakır demedi demeyin. Ümit Özat 'ın bırakması iyi mi oldu kötü mü oldu? Bu sorunlar o var diye mi çıkıyordu bunları ilerleyen zamanlarda göreceğiz. Taraftar kendisine çok fazla destek verdi, sahip çıktı. Ama hoca bırakmak istediğini o kadar belli etti ki. Hele o son Altınordu maçı, mevkisi olmayan yerde oynattığı oyuncular, maç içerisinde sürekli mevki değişiklikleri ve daha neler neler .Bir kere Ümit hocanın ligin başındaki hevesi ve hırsı yoktu. Heyecanı kalmamıştı o da gitmek istiyordu ve nitekim istifa etti. Takımdan biriyle sorun yaşaması belkide tüm takımın  kendisine karşı tavır almasına sebep olmuştur. Umut ederim ki her şey daha güzel olur. Bence Kenan hocayla devam edilmeli. Sezon başından beri takımla beraber kurtarıcıyı dışarıda aramaya gerek yok. Kenan Yelek bu işi başaracak tek adamdır bu camiada. Biraz sabır ve destekle bu işin üstesinden geleceğine inanıyorum.
 

     Bir kaç cümlede yönetime yazmak istiyorum. Verdikleri özverili mücadeleyi takdir etmemek mümkün değil .Ancak hoca - basın problemini iyi yönetemediler, hoca - futbolcu polemiğini iyi yönetemediler. Ümit Özat' ın istifasını da kabul ettikleri açıklamayı  hemen yapmaları ilginç doğrusu. İki kez istifadan vazgeçirdikten sonra hemen kabul etmeleri kafaları karıştırdı. Kulübe kesilen puan cezalarına, transfer yasaklarına da bence çok sessiz kalıyorlar. Gitmek isteyen adamı zorla tutuyorlar.Böyle yapınca karşılarındakiler kendilerini bir şey zannediyorlar, bırak gitsin arkadaş...

     Bu takımın 2-3 transfere ihtiyacı var. Umarım cezalar kalkar ve gerekli takviyeler yapılır. Samsunumuz Samsunsporumuz hak ettiği yerlere gelir inşallah. 

   Her şeyin hayırlısı

   Futbolla kalın...

 Not: 20 Ocak 1989 unutmadık unutmayacağız

banner5