Dizi / Film

Netflix merakla beklenen animasyon dizisini iptal etti!

Dünyaca ünlü dijital yayın platformu Netflix ekonomik anlamda zorlu bir dönemden geçiyor. Şirket maliyetlerini kısmak için kısa bir süre önce kalabalık bir grup çalışanı ile yollarını ayırma kararı almıştı. Tepki gören bu adımdan kısa bir süre sonra ise streaming devi, gözünü orijinal içeriklerine dikti! Platform, heyecanla beklenen bir animasyon dizisini iptal etmeye karar verdi.

1 yıldır geliştirilen Wings of Fire dizisi rafa kaldırıldı

İlk olarak Nisan 2021 tarihinde Tui T. Sutherland tarafından duyurulan Netflix dizisi Wings of Fire, yaklaşık bir yıldır geliştirme aşamasındaydı. Dan Milano, Christa Starr, Justin Ridge baş yapımcılığında hazırlanan ve David S. Cheng’in yönetmenliğini üstleneceği proje sürpriz bir şekilde iptal edildi.

Netflix

Ünlü yazar Tui T. Sutherland tarafından kaleme alınan ve kısa sürede ABD’de en çok satan kitaplar arasına giren Wings of Fire, Warner Bros. Animation firması tarafından geliştiriliyordu. İlk sezonu toplam 10 bölümden oluşması planlan yapımın her bölümünün yaklaşık 40 ila 60 dakika uzunlukta geleceği ileri sürülüyordu. Fakat ne yazık ki platform uzun bir geliştirme sürecinin ardından, maliyet planlarına uymadığı gerekçesiyle yapımı hazırlamaktan vazgeçti.

Netflix, 150 çalışanı ile yollarını ayırdı

Son on yılda ilk defa abone kaybına uğrayan Netflix, 200 bin kullanıcısını kaybetti. Bunun sonucunda doğan maddi kayıplarını toparlamaya çalışan servis, kısa bir süre önce açıklanan rapora göre ABD ofisindeki 150 çalışanını işten çıkardı. Bu personeller arasında orijinal dizi ve filmlerin yönetmenleri gibi yaratıcı pozisyonlar da yer alıyordu.

Başa dön tuşu
Reklamı Kapat