Teknoloji

Netflix çocuklar için Gizemli Kutu özelliğini duyurdu!

Dijital streaming pazarının lideri Netflix geçen sene küresel olarak tüm kullanıcılarına ‘Bir Şeyler Oynat’ adlı özelliğini sunmuştu. Bu özellikle beraber kullanıcılar, “ne izlesem?” diye düşünüp vakit kaybetmeden, algoritma tarafından seçilen rastgele içeriklerle karşılaşmaya başladı. Çok sevilen fonksiyonun şimdi çocuklar için olan versiyonu duyuruldu! Gizemli kutu adlı yenilik çocuk profillerinde yayınlanmaya başladı.

Netflix çocuklar için “ne izlesem?” derdini ortadan kaldırıyor

Netflix platformunun Gizemli Kutu özelliği isminden de belli olduğu üzere platformdaki dizi, film ya da programları keşfetmenin yeni bir yöntemi olarak karşımıza çıktı. Pek çok kişi için içerik seçmeye karar verme aşaması, bir içeriği tüketmekten çok daha zor ve zaman alıcı! Özellikle de söz konusu çocuklar olduğunda… Hal böyleyken platform, bu dertten mustarip ebeveynlerin işini kolaylaştırmak için bir adım attı.

Gizemli Kutu özelliği yalnızca çocuk profilleri için geçerli olacak. Direkt olarak ana sayfa ekranında karşılaşacağımız yeni seçenek, uygulamanın üst kısmında, Favoriler satırında yer alacak. Platform her yenilemede o kısımda farklı bir içerik önerisinde bulunacak.

Netflix

Netflix yeni özelliğinde kullandığı algoritma hakkında da küçük bazı bilgiler paylaştı. Şirket, Gizemli Kutu bölümüne tıkladığımızda açılan içeriklerin tümüyle rastgele olmadığını paylaştı. Bu bölümün ‘ilgi çekici ve kişiye özel’ bir deneyim getirdiği aktarıldı.

Yetişkinler için uzun bir süre önce getirilen özelliği şimdi çocuklara da sunmaya başlayan Netflix, bu özelliğini tüm kullanıcılara dağıttı. Eğer henüz çocuk profilinde Gizemli Kutu ile karşılaşmadıysanız, uygulamanızı App Store ya da Play Store’dan güncelleyerek tekrar deneyiniz.

Başa dön tuşu
Reklamı Kapat