Teknoloji

Netflix’te canlı yayın dönemi başlıyor!

Son on yıl içinde ilk kez abone kaybettiği açıklayan Netflix durumu tersine çevirmek için çalışmalarını hızlandırdı. Bu sene yaklaşık 200 bin abonesini kaybeden dijital platform, rakipleriyle rekabeti artırmak adına yeni özelliklerini öne çekmeye başladı. Uzun süredir konuşulan bir yenilik için geliştiriciler kolları sıvadı.

Uzun bir süre önce Netflix’e canlı yayın özelliği geleceği konuşulmaya başlanmıştı. Fakat bu yeniliğin nasıl çalışacağı hakkında kimsenin bir fikri yoktu. Kimileri tıpkı BluTV, Vodafone TV gibi servislerde olduğu gibi halihazırda televizyon kanallarının yayınlarının platforma yansıtılacağını düşünmüştü. Kimileriyse platformun kendi orijinal yayınlarını canlı olarak yayınlayacağını öne sürdü. Deadline’ın bugün yayımladığı özel haber, bu merak edilen konuyu aydınlattı.

Netflix orijinal yapımlarını canlı yayında izleyicilere sunacak

Ortaya atılan iddialara göre Netflix şu anda canlı yayın özelliğini test etmeye başladı. Şirket burada başta reality şovlar ve yetenek yarışmaları yayınlamayı planlıyor. Öte yandan platformun Netlfix Is a Joke festivali gibi özel organizasyonlarının da artık canlı bir şekilde platformdan seyircilere aktarılacağı düşünülüyor.

Netflix

Elbette söz konusu platform Netflix olduğunda yalnızca bunlarla sınırlı bir iş beklemek doğru olmaz. Şirket aynı zamanda bu mecrayı da etkileşimli bir hale getirmeyi amaçlıyor. Bunun için yayınlarda canlı oylama gibi interaktif sistemlerin devreye gireceği konuşuluyor.

Son olarak canlı yayın hizmeti vermeye hazırlanan tek platform Netflix değil. Yakın bir zaman önce Disney+ servisinin de bu özellik için çalışmaya başladığı ortaya çıkmıştı. Ancak hangi şirketin daha hızlı davranıp özelliği izleyiciyle buluşturacağı şimdilik bilinmiyor.

Başa dön tuşu
Reklamı Kapat