Gündem

Öğrencileri Sevindirecek Haber! Düzenlemede Sona Gelindi

Memur ve emekli memurların yakından takip ettiği 3600 ek göstergenin düzenlenmesini de içeren teklifin hazırlık aşamaları neredeyse sona erdi. Bu kapsamda tüm memurlara 600 ek gösterge verilecek ve derecelendirme yapılacak.

4 milyon civarı kişi faydalanacak

Önergede yer alan bir diğer önemli düzenleme ise öğrenci affıyla ilgili. Üniversite eğitimini tamamlamamış yaklaşık 4 milyon kişinin öğrenci affından yararlanması bekleniyor. 4 milyon kişiden 1 milyon 848 bini açıköğretimde dönem kaydını yenilemeyen, 839 bini bölüm değiştiren, 594 bin 530’u azami eğitim süresinin sona ermesi nedeniyle mezun olamayan, 380 bini Sahte belge nedeniyle kayıtları iptal edilen, yükseköğretim kurumları KHK ile kapatılan 61 bin 155 öğrenci. yer almaktadır.

Disiplin cezası alan, yatay geçiş yapan, lise diploması olmadığı için geçici olarak kayıt yaptıran ve diplomasını getirmeyenler ile denklik lisans tamamlaması sona erenler de yönetmelikten yararlanacak. Sadece terör suçlarından ihraç edilenler kapsam dışı tutulacak.

af ogrenci

VERGİ CEZA GÜNCELLEMELERİ

Sabah’ın haberine göre vergi suçlarına yönelik bazı cezalar da güncellenecek. Vergi suçlarına verilen para cezalarının da artırılması istense de tartışma yaratan bu karardan vazgeçildi. Düzenleme ile MASAK’a da ihtiyaç duyduğu personeli istihdam etme imkanı tanınacak. Personel sayısı ve iş yükünün orantısız olması nedeniyle böyle bir düzenlemeye ihtiyaç duyulduğu belirtildi.

Başa dön tuşu
Reklamı Kapat