Magazin

Oyuncu Pelin Akil Altan takipçisini şikayet etti! Hakaret edenin yanına kâr kalmayacak diyerek soluğu savcılıkta aldı “şimdi yandın”

Ünlü oyuncu Pelin Akil sosyal medyada yaptığı paylaşımlarla dikkat çekerken, hakaret eden bir takipçisini de affetmeyerek mahkemeye verdi.

Sosyal medyada sürekli paylaşım yapan ve takip edilen isimlerden birisi de Pelin Akil olarak biliniyor. Ünlü oyuncu yine kendisi gibi oyuncu olan eşi Anıl Altan ile mutlu bir evliliğe sahip. İkilinin ikiz çocukları Alin ve Lina ile birlikte yapmış oldukları paylaşımlarda severek takip ediliyor. Pelin Akil sık sık sosyal medya hesabından paylaşımlar yapmaya devam ediyor.

Oyuncu Pelin Akil sosyal medya hesabı üzerinden kendisine hakaretlerde bulunan bir takipçisini affetmedi. Bunun üzerine takipçisinin hakaretlerini affetmeyerek konuyu yargıya taşıdı. Geçtiğimiz günlerde konu hakkındaki yargılama süreci devam ederken, ifade verdiğini açıkladı. Sosyal medya kullanımının artması ile birlikte ortaya çıkan hakaretler ve sorunlar hakkındaki şikayetlerini de dile getirdi.

Ünlü Oyuncu Hakareti Affetmedi!

pelin2

Kendisi gibi oyuncu olan Anıl Altan ile 2016 yılında evlenen ünlü oyuncu o tarihten bu yana çocukları ve eşi ile birlikte mutu hayatına devam ediyor. Güzel oyuncu sosyal medyada da sık sık paylaşım yapmaya devam ediyor. Geçtiğimiz yıl ünlü oyuncuya sosyal medya hesabı üzerinden hakaret eden Habip B. İsimli bir şahıs ‘Ne kadar malsınız ya’ yorumunu yaptığı öğrenildi. Bunun üzerine mesajı gören güzel oyuncu çok sinirlenerek, hakaret eden kişi hakkında şikayette bulundu. Savcılık tarafından yargı sürecinin başlatıldığı belirlendi. Hakaret suçuyla 2 yıl 4 aya kadar hapis cezası istemiyle dava açıldığı öğrenildi.

Üst Sınırdan Cezası İsteniyor!

Ünlü oyuncunun şikayeti üzerine en üst sınırdan ceza istenmesi de dikkatlerden kaçmadı. Pelin Akil konu hakkında müşteki sıfatı ile ifade verdikten sonra konu hakkında açıklamalarda bulundu. Hakarette bulunan kişinin yorumu kendisinin yazmadığını iddia etmesine rağmen konu hakkında yargılama süreci devam ediyor. Sosyal medya kullanımının artmasının hakaret suçunun işlenmesini haklı çıkarmayacağını belirtti.

Başa dön tuşu
Reklamı Kapat