Teknoloji

PlayStation VR2 büyük sürprizlerle geliyor!

Sony bugün yıllık yatırımcı toplantısı için büyük bir sunum gerçekleştirdi. Şirket, toplantıda uzun süredir heyecanla beklenen PlayStation VR2 için önemli birtakım açıklamalarda bulundu. Yeni sanal gerçeklik başlıklarının nasıl olacağına ve hangi oyunları destekleyeceğine ilişkin yöneticilerden önemli bilgiler geldi.

İlk olarak 2016 yılında sanal gerçeklik dünyasına adım atan PlayStation VR, şimdi yeni ürünü için kolları sıvadı. PlayStation 4 ile entegre bir şekilde çalışan eski sürüme nazaran şirket, bu defa PlayStation 5’i hedef alıyor. 2000 x 2040 çözünürlük kalitesiyle karşımıza çıkacak model, 120 Hz kare hızıyla desteklenecek. Aynı zamanda tek bir USB-C kablosuyla konsola bağlanabilecek.

PlayStation VR2, en az 20 büyük oyunla çıkacak

Altı yıl önce piyasaya çıkan PlayStation VR’ın dünyada çok fazla satış yapma şansına sahip olamama sebebi, desteklenen oyunların oldukça az olmasından kaynaklanıyordu. Fakat şirket yeni sanal gerçeklik başlığında aynı durumla karşılaşmak istemiyor. Bunun için Sony’nin aldığı önlemler ortaya çıktı.

PlayStation VR2

Sony Interactive Entertainment Başkanı Jim Ryan, merakla beklenen PlayStation VR2 modelinin en az 20 büyük oyun ile geleceğini müjdeledi. Şimdilik bu oyunların isimleri veya geliştiricileri açıklanmadı. Ancak farklı zevklere sahip çok sayıda kullanıcının tatmin olacağı seçenekler hazırlandığı paylaşıldı.

Şirket, PlayStation VR2’nin lansmanı için şu anda çok sayıda bağımsız ve üçüncü taraf geliştiricilerle ortaklık kurmaya devam ediyor. Bunun için Sony, önemli miktarda para harcadıklarını açıkladı. İddialara göre PSVR2 gelecek yıl piyasaya sürülecek.

Başa dön tuşu
Reklamı Kapat