Sağlık

Sabahları limonlu ve sirkeli suyun faydalarına inanamayacaksınız! Her sabah içerseniz bakın neler oluyor

Sabahları limonlu su içmek vücuda gerçekten fayda sağlıyor mu? Limonlu su içmenin faydaları ve zararları neler?

Vücudumuzun büyük bir kısmının sudan oluştuğu düşünüldüğü zaman su içmenin önemi her geçen gün uzmanlar tarafından vurgulanmaya devam ediyor. İnsan vücudu için önemi oksijenden daha fazla olarak ifade ediliyor.

Düzenli su tüketimi kısa sürede vücutta zararlı olan toksinlerin uzaklaştırılmasına neden olduğu gibi vücut sıcaklığının dengelenmesi konusunda da son derece önemli. Pek çok organın sağlıklı bir şekilde çalışması için son derece önemli olduğu için vücut metabolizmasının düzenlenmesi için son derece önemli bir adım olduğu ifade ediliyor. Ayrıca vücuda giren besinlerin vücuttan kolay atılması için sindirime de yardımcı oluyor.

Su İçmeyi Unutmak Vücudu Yoruyor!

limonlu su2

İnsanların günlük yaşantılarında yoğun bir tempoda çalışmaları, stresli bir süreç yaşamaları ve daha pek çok olay su içmeyi unutmalarına neden olabiliyor. Pek çok kişi suyu yeterince ciddiye almadığı zaman su içmeyi ihmal edebiliyorlar.

Beslenme uzmanları bu süreçte su tüketilmediği takdirde yaşanabilecekleri dile getiriyorlar. Vücuda yeterli su alınamaması halinde dehidrasyon, tansiyon sorunları, ciltte yıpranma, erken yaşlanma, sindirim sorunları olmak üzere pek çok ölümcül hastalığa neden olabileceği belirlendi. Vücudun ihtiyaç duyduğu su miktarının her gün tüketilmesi oldukça önemli.

Limonlu Su İçmek Daha Faydalı mı?

Diyet listelerinde genellikle limonlu suya çok fazla rastlamak mümkün. Bu süreçte sabahları aç karnına içilen limonlu suyun zayıflattığı ve vücuda pek çok faydasının olduğu düşünülüyor. Peki gerçekten böyle mi?

Az su içmek kadar çok su içmenin de zararları var. Gereğinden fazla su içmek bir süre sonra vücuttan atılamadığı takdirde hiponatremi tablosunun ortaya çıkmasına neden olabiliyor. Bu durum kanda bulunan minerallerin azaldığı anlamına geliyor. Sabahları aç karnına su içmek hücre yenilediği ve kan akışını hızlandırdığı için önemli. Kilo verimini de destekliyor. Limonlu su içmek ise vücuttaki C vitamini oranını artırdığı gibi sağlıklı hücrelerin artmasını sağlıyor. Vücutta bulunabilecek bakteri ve virüslerin uzaklaştırılması açısından da son derece etkili olduğu biliniyor. Ancak mide sorunları bulunanların tüketmemesi gerektiğinin de altı çiziliyor.

Başa dön tuşu
Reklamı Kapat