Sağlık

Saçlarım dökülmekten kel kalacağım diyenlere mucizevi takviye! Bu vitaminler ve mineraller hemen dökülmeyi durduruyor saç çıkarıyor

Son yıllarda kadınlarda dahi görülmeye başlanan saç dökülmesi sorunu, şimdilerde milyonlarca insan için en büyük problemlerin başında gösteriliyordu. Fakat geçtiğimiz günlerde kameraların karşısına geçen Endokrin Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Yeşim Erbil, saç dökülmesini en aza indirecek o mineralleri ve vitaminleri sıraladı. İşte, saç dökülmelerine karşı mucizevi bir etki yaratan o mineral ve vitaminlere dair merak edilen tüm detaylar.

Son günlerde milyonlarca kişide ortaya çıkan saç dökülmesi sorunu, saç ekimi veya kimyasal yollarla tedavi edilmeye çalışılırken çoğu zaman tedavisiz bir problem olarak nitelendiriliyordu. Özellikle günde 50 -100 adetten fazla saçları dökülen kişiler, neredeyse kel kalma tehlikesiyle karşı karşıya kabul edilmekteydiler. Fakat şimdilerde Endokrin Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Yeşim Erbil, saç dökülmesini önleyen o vitamin ve mineralleri sıraladı. İşte, saç dökülmesi sorununa mucizevi bir etki yapacak o altın değerindeki mineral ve vitaminlere dair merak edilen tüm detaylar.

C vitamini saç sağlığı için en önemli maddeler arasında gösterilmektedir!

Kuvvetli bir antioksidan özelliği olduğu bilinen C vitamini, şimdilerde Prof. Dr. Yeşim Erbil’in de tavsiyeleriyle saç sağlığı için en önemli maddeler arasında gösterilmeye başlandı. Saç derisinin nemlenmesini sağlayan bu vitamin, kıl foliküllerinin de gelişim aşamalarını hızlandırmaktadır. Üstelik C vitamini alımı için turunçgillerden veya yeşil yapraklı sebzelerden günde 1 gram kadar tüketmek yeterli olacaktır.

c vitamini 1 640x430 1

E vitamini kıl köklerini besleyen önemli bileşenler içermektedir!

C vitaminin yanı sıra kıl köklerini besleyen bir etkiye sahip olduğu bilinen E vitamini, şimdilerde antioksidan özelliğiyle Prof. Dr. Yeşim Erbil olmak üzere birçok uzman tarafından tavsiye edilmektedir. Özellikle inatçı saç dökülmelerine karşı üstün bir rol oynadığı bilinen bu vitamin, ceviz, badem ve fındık gibi ürünlerde de bol miktarda bulunmaktadır.

e vitamini hakkinda bilmeniz gerekenler 468800 730 480

Demir eksikliği saç dökülmelerinin ana nedeni olarak gösterilmektedir!

Şimdilerde kadınlarda dahi görülmekte olan saç dökülmesi problemi için demir eksikliği birincil neden olarak kabul edilmektedir. Bu noktada uzmanlar, saç dökülmesini durdurmak isteyen kişilerin mutlaka demir bazlı besinleri yoğun şekilde tüketmeleri gerektiğini ifade etmektedirler. Ayrıca günlük demir ihtiyacının koyun eti, baklagil, yulaf, maydanoz, kabak çekirdeği, fıstık içi ve ceviz gibi besin öğelerinden kolayca karşılanabileceğini de belirtmekte yarar var.

Demir Nelerde Var En Cok Demir Iceren Be 17e6

Başa dön tuşu
Reklamı Kapat