Karadeniz

Samsun-Amasya tren seferleri yeniden başlayacak

Yol iyileştirme çalışmaları nedeniyle bir süreliğine ara verilen Samsun-Amasya tren seferleri yeniden başlayacak.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından devam eden yol iyileştirme çalışmaları nedeniyle bir süredir ara verilen Samsun-Amasya ile Amasya-Havza bögelesel tren seferlerinin yeniden başlayacağı açıklandı.

TCDD tarafından yapılan açıklamada çalışmaların tamamlandığı ve seferlerin yeniden başlayacağı bildirildi. Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları’nın açıklamasında, ”TCDD Taşımacılık AŞ tarafından, yarın Samsun-Amasya ve Amasya-Havza arasında yeniden yolcu taşımacılığına başlanacak. 133 kilometre uzunluğunda olan Samsun-Amasya-Samsun arasında sabah ve akşam olmak üzere günde 2 sefer, 47 kilometre uzunluğunda Amasya-Havza-Amasya arasında ise 6 sefer yapılacak.” ifadeleri yer aldı.

İki hatta da 4 vagonlu ve 262 yolcu kapasitesi bulunacak olan trenler için ”Raybüste engelliler için 2 tekerlekli sandalye bölümü, engelli tuvaleti, klima ve ergonomik koltuklarla vatandaşlara konforlu yolculuk imkânı sağlanacak.” ifadeleri kullanıldı.

TCDD tarafından açıklanan verilere göre yılın ilk 6 ayında 5 milyondan fazla yolcunun bölgesel tren aracılığıyla seyahat ettiği kaydedildi.

Başa dön tuşu
Reklamı Kapat