SamsunGündem

Samsun Bu Hafta Yazı ve Sonbaharı Bir Arada Yaşayacak! İşte Samsun Haftalık Hava Durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından Samsun geneli için açıklanan son hava durum raporları, on binlerce Samsunluyu şaşkına çevirmeyi başardı. Uzmanlar tarafından yoğun yağışların başlayacağı tarih açıklanırken şehir genelinde yaz ve sonbahar aylarının adeta beraber yaşanacağı ifade edildi. İşte, Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün Samsun için açıkladığı son hava tahmin raporunun merak edilen tüm detayları.

Son günlerde havaların iyice ısınmaya başlaması, milyonlarca vatandaşın sahillere akın etmelerine ve aileleriyle keyifli gezintilere çıkmalarına yol açmıştı. Özellikle Samsun’da ikamet eden on binlerce vatandaş, sıcak havaları fırsat bilerek soluğu dışarıda alıyorlardı.

Fakat şimdilerde Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamalarda ilimize yakın zamanda yağışlı havanın hakim olacağı ifade edildi. Özellikle hafta sonuyla birlikte Samsun’da sağanak yağışlar da görülmeye başlanacak. İşte, on binlerce Samsunluya yazı ve sonbaharı aynı anda yaşatacağı görülen o hava durumu raporlarına dair merak edilen tüm detaylar.

Samsun bu hafta hem yaz hem sonbahar havası yaşayacak!

Son haftalarda Samsun genelinde görülen yüksek sıcaklıklar, vatandaşların evlerinden çıkarak park ve plajlara akın etmelerine neden oluyordu. Şimdilerde güneşin tadını doyasıya çıkaran on binlerce Samsunlu için kötü haberler de gelmeye başladı. Meteoroloji uzmanları, bu hafta için Samsunluların hem sonbaharı hem de yaz mevsimini aynı anda yaşayacaklarını ifade ettiler.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamalara göre 31.07.2022 Pazar gününden itibaren sıcaklıklar stabil şekilde ilerlerken kısa bir süre sonra yükselişe geçecek. Üstelik sıcaklıkların mevsim normallerinin üzerine çıktığı günlerde Samsun genelinde kuvvetli yağışların da olması bekleniyor. Şimdilerde on binlerce Samsunlu vatandaş, yağmura karşı tüm önlemlerini alabilmek için kolları sıvamış durumda.

bba2687c 1de1 45af a9d7 e698c48e33f9

Çarşamba gününden itibaren Samsun genelinde yağış bekleniyor!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü kapsamında yapılan açıklamalarda Samsun genelinde yaz ve sonbahar etkilerinin aynı anda görüleceğinin yanı sıra Çarşamba gününden itibaren şehirde yoğun sağanak yağışların olabileceği de açıklandı. Yoğun yağışların etkili olmasına rağmen sıcaklıkların yüksek derecelerde olacağı da beklentiler arasında gösterildi. Ayrıca uzmanlar, köy ve kasabalarda yaşanacak sel felaketlerine karşı vatandaşların mutlaka dikkat etmeleri gerektiğini de ifade ettiler.

62e4e86d7862ae5fa13f2411

Başa dön tuşu
Reklamı Kapat