SamsunGündem

Samsun’a Giden Yolcu Uçaklarında Suriyelilerden ve İranlılardan Başka Kimse Yok!

Dünyanın birçok noktasından turist çekerek son yıllarda adeta bir cazibe merkezi haline gelen Samsun, şimdilerde Suriyeli ve İranlı mültecilerin de uğrak adreslerinden biri olmayı başardı. Özellikle Samsun’a gelen yolcu uçaklarında Türk vatandaşlardan çok Suriyeli ve İranlı insanların olması çok dikkat çekti. İşte, son aylarda uçaklarla Samsun’a akın eden Suriyeli ve İranlı mültecilere dair merak edilen tüm detaylar.

2011 yılında Suriye genelinde başlayan iç savaşın ardından ülkemiz sınırlarından binlerce Suriyeli vatandaşın mülteci olarak alınma süreci başlamıştı. Bu noktada misafir ettiğimiz mültecilerin birçok şehirde kendilerine yeni bir yaşantı kurdukları biliniyorken Karadeniz Bölgesi için en fazla Suriyelinin Samsun’da olduğu da ortaya çıkmıştı.

Suriyeli mülteci misafir etme konusunda başı çeken şehirlerden Samsun, şimdilerde yüzbinlerce İranlı ve Suriyeli için de bir cazibe merkezi haline geldi. Yapılan son açıklamalarda Samsun’a giden yolcu uçaklarında Türk vatandaşlardan çok Suriyeli ve İranlı mültecilerin yer aldıkları belirtildi. İşte, güzide şehrimiz Samsun’da ikamet eden herkesi şaşkına uğratacak o yeni verilere dair merak edilen tüm detaylar.

Samsun Suriyeli ve İranlı mülteciler için adeta bir cazibe merkezi halini aldı!

Türkiye’nin en güzel sahillerine ve doğal harikalarına sahip olduğu bilinen Samsun, şimdilerde sadece kendi vatandaşlarımızın değil birçok ülke vatandaşının da dikkatini çekmeye başlamıştı. Bu noktada Samsun’a gelen yolcu uçaklarındaki son verilere bakıldığında bu gerçek bir kez daha ortaya çıktı.

Samsun, şimdilerde sıcak yaz günlerinin gelmesiyle Türkiye’nin farklı şehirlerinde yaşamakta olan yüzbinlerde Suriyeli ve İranlı mülteciye ev sahipliği yapmaya başladı. Üstelik açıklanan bilgilerde Sureli ve İranlı yolcuların soluğu ilk olarak Samsun sahillerinde aldıkları da belirtildi.

basliksiz 1 qY3U cover

Yaz aylarının gelişiyle Samsun’a mülteci akını başladı!

Son yıllarda binlerce Suriyeli ve İranlı mülteciye ev sahipliği yapmaya başlayan Samsun, şimdilerde mülteciler için bir en uğrak tatil noktalarından biri olmaya da başladı. Ülkemizdeki binlerce Suriyeli ve İranlı, sıcak yaz günlerini fırsat bilerek Samsun’un eşsiz plajlarına akın etmeye başladılar. Bu durum, Samsun’daki ticari hayatı canlandırdığı için bazı vatandaşlar tarafından sevinçle karşılanırken bazı kişilerin eleştirilerde bulunmalarına da neden oldu. Şimdilerde yüzbinlerce Samsunlu vatandaş, yakın tarihlerde şehrimize giriş yapacak Suriyeli ve İranlı mültecilerin sayısını merakla takip etmeye başladı.

119776313 gettyimages 1234262344

Başa dön tuşu
Reklamı Kapat