Teknoloji

Samsung Galaxy Z Fold 4 İşlemci Testine Girdi: İşte Sonuçlar!

Samsung Galaxy Z Fold 4 performansı nasıl olacak? İşte, Geekbench'te yayınlanan test sonuçları!

Samsung’un katlanabilir amiral gemisi Galaxy Z Fold 4 performans testine girdi. İşlemci performansı ne durumda? Samsung Galaxy Z Fold 4 işlemcisinin aldığı puan Geekbench’te paylaşıldı. İşte detaylar!

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, önümüzdeki aylarda iki yeni katlanabilir akıllı telefonunu piyasaya sürecek. Galaxy Z Flip 4 Ağustos ayında tanıtılacak. Mayıs ayında bu modelin Snapdragon 8 Plus Gen 1 işlemcisi, Android 12 işletim sistemi ve 8GB RAM ile çıkış yapacağı duyurulmuştu.

Şirketin bir diğer yeni katlanabilir amiral gemisi olan Galaxy Z Fold 4’ten de haberler var. Galaxy Z Fold 3’ün halefi olan cihaz da aynı şekilde Qualcomm’un Snapdragon 8 Plus Gen 1 işlemcisinden güç alıyor. Bu işlemci geçen gün performans testine girdi. Ve sonuç…

SAMSUNG GALAXY Z FOLD 4 GEEKBENCH PUANI

8 çekirdekli Snapdragon 8 Plus Gen 1 işlemcisi Galaxy Z Fold 4’e ne katacak? 1 adet 3,19 GHz hızında çalışan Cortex-X2, 3 adet 2,75 GHz hızında çalışan Cortex-A710 ve 4 adet 1,8 GHz hızında çalışan Cortex-A510 çekirdeğini içeren yonga seti testlerde şöyle puanlar aldı:

samsung galaxy z fold 4 performans testinde 1

İşlemcinin Samsung Galaxy Z Fold 4’te çalışır vaziyetteyken aldığı performans puanları Geekbench kıyaslama sitesinde yayınlandı. Buna göre;

Tek çekirdekte 1.351 puan alan işlemci, çok çekirdekli testte 3.808 puan topladı.

Galaxy Z Fold 4, kutusundan Android 12 ile çıkacak ve ileride Android 13’e kavuşacak. 12GB RAM kapasitesine sahip olması beklenirken, modelin 16GB RAM versiyonunun gelmesi de muhtemel. Z Fold 4, depolama alanında 1 TB’a çıkabilir ve batarya kapasitesinin 4.400 mAh olduğu biliniyor.

Başa dön tuşu
Reklamı Kapat