Ekonomi

Selçuk Geçer Çin, Tayvan gerginliği doları ve altını nasıl etkileyecek anlattı! Acele edin uyarı geldi, altın ve dolar bu rakamı görecek

Ünlü ekonomist Selçuk Geçer yaşanan küresel sorunlara parmak basarken dolar ve gram altın hakkındaki yeni tahminlerini de açıkladı. İşte o rakamlar...

Ünlü ekonomist Selçuk Geçer piyasalara yönelik yaptığı değerlendirmelerle oldukça dikkat çekiyor. Yapmış olduğu tahminlerle dikkat çeken Selçuk Geçer pek çok yatırımcı ve vatandaş tarafından son yıllarda sıklıkla takip edilmeye devam ediyor. Ünlü ekonomist son yaptığı değerlendirmeler sonrasında altın ve dolar yatırımcılarına bazı uyarılarda bulundu. Gram altın için yeni tahminin 2000 lira olduğu dolar için ise yıl sonuna kadar 40 lira sınırına yaklaşacağı düşünülüyor.

Selçuk Geçer Dolar ve Altın Yatırımcılarını Uyardı!

altin2 2

Ünlü ekonomist Selçuk Geçer dolar ve altın kurunda yaşanabilecek en uç seviyeleri de açıklayarak her ihtimale karşı önlem alınması adına uyarıda bulundu. Ünlü ekonomist açıklamalarında ‘Yurt içinde enflasyon oranları son 24 yılın en yüksek seviyelerine geldi. Bunun üzerine enflasyonda 3 haneli rakamları konuşmaya başladı. 2 gün sonra enflasyonun yeniden açıklanmasının ardından daha fazla artacağını göreceğiz. Dolar ve Euro bu rakamlarla birlikte artmaya devam edecek. Bundan sonra sürecin kolay kolay toparlanması kesinlikle mümkün değil. FED’in faiz kısacağını düşünmüyorum. Dolara eğilim azalırken altına eğilim yükseldi. Gram altının 2000 lira seviyelerine kadar çıkması muhtemel. Altının yükselmesini tetikleyen çok önemli faktörler var’ dedi.

Dolar ve Altında Yeni Seviyeleri Açıkladı!

Çin ve Tayvan arasında meydana gelen gerginliğin piyasalar için çok önemli olduğunun altını çizdi. Doğu Batı savaşının çıkabileceğini ve ticaret savaşlarının küresel anlamda etkisini sürdürebileceğini ifade etti. Ancak Türkiye’nin bu sürece maddi ve manevi hazır olmadığını belirten ünlü ekonomist gram altının yıl sonuna kadar enflasyona oranlı bir şekilde 2000 liraya kadar çıkabileceğinin altını çizdi. Açıklanacak yeni enflasyon oranı ile birlikte dolar tahminlerini de güncelleyen Selçuk Geçer bu süreçte doların 40 lira sınırına ulaşmasının imkansız olmadığını belirtti.

Başa dön tuşu
Reklamı Kapat