Ekonomi

Selçuk Geçer dolarda bu rakama hazırlıklı olun diyerek uyardı! Dolar bozdurmak isteyenler bir daha düşünsün

Selçuk Geçer dolar yatırımı olanları uyardı. Verdiği son rakamla birlikte dolarını bozdurmak isteyenlere seslendi.

Ekonomide meydana gelen dalgalanmalar çeşitli kafa karışıklıklarını da beraberinde getiriyor. Gram altının bin liranın üzerine çıkması doların ateşini de harladı. Bu süreçte dolar 18 lira sınırına yaklaştı. Doların bu hızlı yükselişi vatandaşı ve yatırımcıları endişelendirmeye devam ediyor.

Dolar yatırımı olanlar doların akıbetini bilmedikleri için uygun tarihleri araştırmaya çalışıyorlar. Böylece alım satım yapabilecekleri dönemleri de anlamaya çalışıyorlar. Piyasalarda yapmış oldukları tahminleri ile dikkat çeken ünlü ekonomist Selçuk Geçer yeni bir açıklamada bulundu. Bu açıklama çerçevesinde dolarını bozdurmak isteyenlere önemli bir uyar yapıldı. Dikkatli olunması yönünde uyarı yaparken altını çizdiği bazı tarihler de dikkatlerden kaçmadı.

Dolar Fiyatları için Yeni Yükselişi Açıkladı!

Kabine toplantısı sırasında alınacak kararlar oldukça dikkat çekmişti. Bu süreçte Süper Bono düşüncesi gündeme gelmiş ancak bu düşünce sona ermişti. Şimdilerde dolar fiyatlarının hızla yükselmesi için bir engelin kalmadığı belirlendi. Ekonomist Selçuk Geçer tarafından yapılan açıklamalarda ‘Brent petrol fiyatları hızla yükselmeye başladı ve bundan sonra da devam edecek. Rusya ile Ukrayna arasındaki kriz son bulmuş değil. Çin’de salgınla ilgili yeni kapanmalar başladı. Merkez Bankası agresif bir tavır içine girebilir. Ancak yakın gelecekte dolar fiyatlarında 19 lira sürpriz olmayacak. Siz de hazır olun’ dedi.

Dolarlarınızı Bozdurmayın!

dolar2

Pek çok yatırımcı ani bir düşüş ihtimaline karşı dolarlarını bozdurma fikrini masaya yatırmaya başladılar. Bunun üzerine ünlü ekonomist bu düşüncede olanları uyardı. Açıklamalarında ‘Doları bozduracak olanlar bir kez daha düşünsünler. Yastık altında olan paraları geri alabilmek için çok fazla uğraştılar. Bankacılık sisteminde de paralar çekildi. Ülke olarak tefeci borçlarının içine girdik. Kısa vadeli dış borcumuz korkunç bir durumda. Türkiye’nin bu durumun içinden çıkması çok zor görünüyor’

Başa dön tuşu
Reklamı Kapat