Gündem

SpaceX’ten Elon Musk’ın taciz iddiaları hakkında açıklama!

Elon Musk hakkında geçtiğimiz hafta çarpıcı bir iddia ortaya atıldı. SpaceX şirketinin eski bir uçuş görevlisi, Musk’ın kendisini cinsel olarak taciz ettiğini öne sürdü. Bir uçuş esnasında milyarder iş insanının kendisine masaj ve sonrasında cinsel birliktelik teklif ettiğini ifade eden personel, olayın akabinde şirketin kendisine 250 bin dolar para ödeyerek konuyu örtpas etmeye çalıştığını aktardı.

Sosyal medyada hızla yayılan bu söylentiler karşısında Elon Musk çok geçmeden bir açıklama yaptı. “Cinsel tacize meyilli olsaydım, 30 yıllık kariyerim boyunca ilk kez bunun gün ışığına çıkması pek olası olmazdı,” diyen iş insanı, iddiaları reddetti. Şimdilik gerçeğin ne olduğu meçhulken, Musk söylentiler yüzünden kişisel servetinde yaklaşık 10 milyar dolarlık kayıp yaşadı. Son olarak iddialara ilişkin SpaceX firması da devreye girdi.

SpaceX başkanı Elon Musk’ı savundu

SpaceX Başkanı Gwynne Shotwell, şirketin CEO’su Elon Musk’a yönelik cinsel taciz iddialarına ilişkin bir açıklamada bulundu. Firmanın bu konuda sıfır tolerans politikasına sahip olduğunu aktaran yönetici, şu ifadeleri kayıtlara geçti:

“Şahsen iddiaların doğru olduğuna inanmıyorum. Elon Musk için çalıştığımdan dolayı değil, 20 yıldır onunla yakın bir şekilde çalıştığım ve bu iddialara benzer hiçbir şey görmediğim ve duymadığım için böyle düşünüyorum. Elon’u benim kadar tanıyan herkes, onun bu sözde uygunsuz davranışı asla yapmayacağını veya buna göz yummayacağını bilir.”

Gwynne Shotwell
SpaceX Başkanı Gwynne Shotwell

SpaceX yöneticisi iddia edilen 250 bin dolarlık ödemeden bahsetmedi. Shotwell, gizlilik sebebiyle daha fazla bilgi veremeyeceğini aktardı.

Başa dön tuşu
Reklamı Kapat