Teknoloji

Spotify sanatçılar için NFT galeri desteği getiriyor!

İsveç merkezli popüler müzik dinleme uygulaması Spotify, blockchain tabanlı yeni bir özellik için kolları sıvadı. Sanatçılar için yeni parçalarını listeleme, çalma listeleri oluşturma, ürünlerini ve konser tarihlerini paylaşma gibi imkanlar sunan platform, yakında sürpriz bir yeniliği kullanıma sunacak. Son dönemlerde adını her yerde duyduğumuz NFT’ler, sevilen uygulamada da karşımıza çıkacak.

Spotify, NFT desteğini test etmeye başladı

Kripto sanat akımı olarak da nitelendirilen NFT ürünleri, yakın bir gelecekte Spotify’ın sanatçı profili sayfalarında kullanıma sunulacak. Şirket şu anda bu özelliği test etmeye başladı. Şimdilik ABD’de yer alan bir grup Android kullanıcısı bu özellikten yararlanabiliyor. Testler tamamlandıktan sonra ise yeniliğin herkese açılması bekleniyor.

Spotify

Spotify platformunun pilot programına dahil olan kullanıcılar, özelliği aktif eden sanatçı sayfalarında NFT galerileri ile karşılaşmaya başladı. Küçük resimler halinde listelenen kripto görsellere tıkladığınızda, görüntünün daha büyük bir haline ulaşabileceksiniz.

Sanatçılardan komisyon alınmıyor

Öte yandan sayfada yer alan “Daha fazlasını gör” yazısına dokunulduğunda platform kullanıcıları OpenSea’ye yönlendiriyor. Fakat direkt olarak Spotify’dan da NFT’leri satın alma özelliğin desteklendiği söyleniyor. Bu satışlardan platformun herhangi bir komisyon almayacağının da altı çiziliyor. En azından bir süre için…

Popüler müzik servisi Spotify konuya ilişkin yaptığı açıklamada, küçük bir grup sanatçının mevcut üçüncü taraf NFT ürünlerini sanatçı profilleri aracılığıyla tanıtmasına yardımcı olacağını söyledi. Platform, sanatçı ve hayran deneyimlerini iyileştirmek için testlerine devam ediyor.

Başa dön tuşu
Reklamı Kapat