Gündem

Sürekli hasta olduğu söylenen Putin için yeni iddia!

Bir süredir kanserle savaştığı iddia edilen Rusya lideri Putin’in sağlık durumu hakkında yeni iddia geldi.

Rusya’daki dinamiği değiştirebilecek düzeyde rahatsızlığı olduğu söylenen Putin’in basına servis edilen toplantılarının ve görüşmelerinin daha önceden kaydedilmiş videolar olduğu iddia edildi.

Daily Mail’de yer alan haberde, medyaya servis edilen toplantı ve görüşmelerin videolarında eski görüntüler kullanıldığı belirtildi. Kremlin’den içeriden bilgi aldığını iddia eden bir kaynak ise kilit isimlerin Putin’in ciddi bir hastalığa sahip olduğuna inandığını söyledi.

Görüşmeler sonradan servis ediliyor

DailyMail, Putin’in Rostech başkanı Sergei Chemezov ve Rosatom başkanı Alexey Likhachev ile yüz yüze görüşmelerin daha önce gerçekleştiğini ancak Putin’in görevlerde aktif olarak yer aldığı izlenimini vermek için sonradan paylaşıldığını aktardı.

Kremlin’den henüz konuya ilişkin bir açıklama yapılmadı. Ancak Kremlin, Putin’in hasta olduğu iddialarını sık sık reddediyor.

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov da özellikle Batı medyasında Rusya Devlet Başkanı Putin’in kanser olduğu ve sağlık durumunun kötüye gittiği yönündeki iddialarıyla ilgili olarak, “Bunu Guterres dahil olmak üzere Vladimir Putin’in temas halinde olduğu ülke liderlerine sorun” diyerek Putin’in sağlık durumunun iyi olduğunu söylemişti.

Başa dön tuşu
Reklamı Kapat