Gündem

Temmuz 2022’de asgari ücrete zam gelecek mi? Numan Kurtulmuş açıkladı!

Asgari ücret zammı ne kadar olacak? AK Parti Genek Başkanvekili Numan Kurtulmuş, katıldığı televizyon programında asgari ücrete dair açıklamalarda bulundu.

Yurttaşlar ”2022 Temmuz ayında asgari ücret zammı ne kadar olacak?” sorusunun cevabını ararken, TGRT Haber’e konuk olan Numan Kurtulmuş, asgari ücret zammına dair önemli açıklamalarda bulundu.

Kurtulmuş, temmuz ayı asgari ücret zammı ile ilgili konuşarak, ”Çalışmalarımız sürüyor. İnşallah temmuz ayıyla birlikte sabit gelirli vatandaşlarımızın alım gücünü artıracak bir dokunuş yapılacaktır.” dedi.

Ekonomiye dair de konuşan Kurtulmuş, ”Döviz fiyatlarının oynaklığı bütün vatandaşlarımızı etkileyen kısmı hayat pahalılığıdır. Çarşıda pazarda aldığımız ürünlerin pahalı olmasıdır. Bir taraftan burada oynaklıkları ortadan kaldırıp düzeni sağlamak diğer taraftan da vatandaşlarımızın alım gücünün olumsuz etkilenmemesi için her türlü tedbiri almaktayız.”

Asgari ücret temmuz zammı konusunda çalışmalar var.

Vatandaşlarımızın enflasyon altında ezilmemesini sağlayacak destek ortaya konulacaktır. Bakanlığımız, bütün ayrıntılarıyla çalışıyor. Geniş bir kitleyi ilgilendirecek ücretlerde iyileşme temmuz ayında yapılacak.

Vatandaşlarımızın şunu bilmesini isteriz ki, eldeki imkanlar neyse o imkanların maksimumunu kullanıp en geniş kitlenin alım gücünü artıracak tedbirleri alma konusunda kararlıyız.

Başa dön tuşu
Reklamı Kapat