Teknoloji

Tesla’da İşten Çıkarmalar Devam Ediyor

Dünyanın en değerli otomobil şirketi olan Tesla işten çıkarmalara devam ediyor.

Elon Musk’ın CEO’luk görevinde bulunduğu, dünyanın en değerli otomobil şirketi olanTesla’da son dönemlerde ilginç gelişmeler yaşanıyor. Geçtiğimiz haftalarda Tesla’da bir grup çalışan işten çıkarılmıştı. Toplam 100.000’i aşkın personele sahip olan şirkette işten çıkarmalar devam edecek gibi görünüyor.

Çalışanların Yüzde 10’u İşten Çıkarılabilir

Geçtiğimiz günlerde Elon Musk ekonomik sebeplerden dolayı şirketin çalışan sayısının azaltması gerektiğini söylemişti. Hatta çalışan sayısının yüzde 10 azaltılabileceğini belirtmişti. Bu durumda 100.000’den fazla çalışanı bulunan şirkette 10.000’den fazla kişinin işten çıkarılması söz konusu olabilir.

dsa 1

Pandemi Otomobil Sektörünü de Vurdu

Pandemi süreci pek çok sektör gibi otomobil sektörünü de oldukça olumsuz etkiledi. Pandemi süreciyle zirveye çıkan çip krizi halen çözülebilmiş değil. Çin’de sıfır vaka politikası uygulanması nedeniyle çip krizinin bir süre daha devam etmesi bekleniyor. Bu durumda şirketlerin operasyonlarında da küçülmelere gidiliyor. Tesla da bu sorunlardan etkilenen şirketlerden birisi. Önümüzdeki süreçte Elon Musk’ın çalışan sayısının yüzde 10 azaltılması fikri hayata geçerse işten çıkarma haberlerini de sıkça duyabiliriz.

Başa dön tuşu
Reklamı Kapat