Ekonomi

THY, ihracatını yüzde 66,3 oranında arttırdı

THY, hizmet ihracatını yüzde 66,3 oranında arttırarak ödüle layık görüldü.

Türk Hava Yolları’ndan haber var! THY, 2021 yılındaki hizmet ihracatını, bir önceki yıla göre yüzde 66,3 oranında artırdı. THY ihracatı 2021 yılında 8.7 milyar dolara yükseldi. Bu gelişmeyle birlikte, THY, Hizmet İhracatı Özel Ödülü’ne layık görüldü.

Dün Haliç Kongre Merkezi’nde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılımıyla gerçekleşen Türkiye ihracatçılar Meclisi’nin (TİM) 29. Olağan Genel Kurulu ve İhracatın Şampiyonları Ödül Töreni’nde Türk Hava Yolları’nın başarısı gündeme geldi.

Pandeminin başladığı 2020 yılında havacılık sektörünün eksiye gitmesi THY’yi de olumsuz etkilemişti. Bu yıl Türkiye’nin en başarılı firmalarından biri seçilen THY, 2020’deki kayıplarını 2021 yılında güzel bir şekilde telafi etti. Açığı kapatan Türk Hava Yollar, hizmet ihracatında büyüme sağladı.

THY, Ödülünü Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Aldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin en başarılı ihracatını gerçekleştiren THY’nin ödülünü kendisi verdi. THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bolat, ödülü alırken şunları söyledi:

61f2ee8a4e3fe10a30e806a1

“Her geçen yıl ekonomimize yaptığımız katkıyı biraz daha artırıyoruz. Kriz yönetme başarımız bize bu ödülü getirdi. 2021 yılını havacılık sektörünün gıpta ile baktığı bir performans ile tamamlamıştık. Şimdi bu başarımızın ödülünü alıyor olmaktan dolayı kıvanç duyuyoruz. Cumhurbaşkanımızın işaret ettiği ‘dünyanın en büyük 10 ekonomisinden biri olma’ hedefinde, daima yükselmeye, ilerlemeye ve bu vizyona katkı sağlamaya devam edeceğiz.”

THY, Türkiye’nin İlk 1000 İhracatçısı 2021 Araştırmasında 1. Oldu

Türk Hava Yolları, bu başarıyla Türkiye’nin İlk 1000 İhracatçısı 2021 araştırmasında zirvede yer aldı. İhracat sektörünün en başarılı firmalarının yıllık performansları gözler önüne serildi. Araştırma aynı zamanda ihracatın Türkiye’de ne kadar geliştiğini de gösterdi.

Başa dön tuşu
Reklamı Kapat