Teknoloji

TikTok, Twitch benzeri abonelik özelliği getiriyor!

Çinli sosyal medya platformu TikTok, izleyicilerin sevdikleri yayıncıları maddi olarak destekleyebileceği yeni bir özellik için kolları sıvadı. Şirket, Amazon’un popüler canlı yayın uygulaması Twitch’in abonelik özelliğini kendi bünyesine taşımaya hazırlanıyor. Beklenen fonksiyonun çok yakında belirli kullanıcılar için teste açılacağı bildirildi.

TikTok, Canlı Abonelik adlı yeni hizmetini şu cümleler ile tanıttı: “Canlı Abonelik özelliği, bir dizi içerik üreticisinin ihtiyaçlarına uygun, aynı zamanda bu kişilere para kazanma fırsatları oluşturma çabalarımızın bir uzantısıdır. İçerik oluşturuculara topluluklarını büyütmeye devam ederken kazançlarını yükseltme şansı verir ve aynı zamanda ilgi topluluklara, en sevdikleri yayıncılara düzenli olarak teşekkür etme olanağı tanır.

TikTok Canlı Abonelik sistemi ne işe yarayacak?

26 Mayıs tarihinde Beta programında kullanıcılara sunulacak Canlı Abonelik yeniliği, TikTok tarafından ilerleyen aylarda küresel olarak ve herkes için kullanıma girecek. Özelliğin test aşamasında yalnızca davet edilen bazı yayıncılar söz konusu fırsattan yararlanabilecek. Açıklanan ilk bilgilere göre özellik, platformdaki katılımcılara şu avantajları sağlayacak:

  • Abone rozetleri: Kullanıcıların profilinde, isimlerinin yanında görüntülenecek. Rozetler zamanla yükselecek.
  • Özel ifadeler: Abonelerin erişebileceği ve bir akış sırasında kullanılabilecek özel ifadeler bulunacak.
  • Yalnızca abone sohbeti: İçerik oluşturucular, yalnızca abonelerle etkileşim kurabilmeleri için bunu açma veya kapatma seçeneğine sahiptir.

TikTok

TikTok’un Canlı Abonelik özelliğini kullanabilmek için içerik üreticilerinin minimum 1.000 takipçiye sahip olmaları gerekiyor. Aynı zamanda bu yayıncılar, 18 yaşından büyük olmalı. Zira her iki gereklilikten birini bile karşılamayan kullanıcılar platformda canlı yayın açamıyor.

Başa dön tuşu
Reklamı Kapat