Sağlık

Tırnaklarınız çabuk kırılıyorsa bunu deneyin! Yaptıktan sonra hemen farkı göreceksiniz

Yıllardır kadınlar tarafından düzenli olarak yapılan tırnak bakımları, gelişen teknolojiyle kimyasal ürünlerle yapılmaya devam ediliyordu. Fakat şimdilerde uzmanların ortaya attıkları doğal tırnak uzatma yöntemleri, birçok kadın tarafından tercih edilmeye başlandı. İşte, sağlıklı şekilde tırnak uzatma konusunda mucizevi etkiye sahip olan o yöntemlere dair merak edilen tüm detaylar.

Tırnak bakımı, son yıllarda kadınların en çok özen gösterdikleri ve güzelliklerini borçlu oldukları işlemler arasında gösterilmektedir. Bu nedenle uzmanlar, birçok kimyasal yöntemin yanı sıra şimdilerde doğal ve kalıcı tırnak bakım yöntemlerini de gözler önüne serdiler.

Sosyal medya üzerinde oldukça popüler hale gelen bu yöntemler, milyonlarca kadın için kurtarıcı bir özellik taşımaya başladılar. Tırnakların kolayca kırılmasının önüne geçen bu mucizevi ve doğal formüller, tırnağın doğal şekilde uzamasına da yardımcı oluyor. İşte, tırnak kırılmalarının önüne geçen doğal bakım ürünlerine dair merak edilen tüm detaylar.

Çay ağacı tırnak yapısının güçlenmesine anında etki ediyor!

Uzun yıllardır mantar enfeksiyonu tedavisi için sıklıkla tercih edildiği bilinen çay ağacı yağı, tırnak yapısını da güçlendirebilmektedir. Antiseptik özelliğe sahip olan bu yağ ile uzun ve kalıcı tırnaklara sahip olabilmek de mümkündür. Bunun için uzmanlar, çay ağacı ve E vitamini yağlarının karıştırılarak tırnaklara sürülmesi gerektiğini ifade ediyorlar.

466

Çuha çiçeği yağı tırnak kırılmalarının kolayca önüne geçiyor!

Yıllardır birçok faydalı özelliği nedeniyle alternatif tıp yöntemlerinin başında gösterilen Çuha çiçeği yağı, şimdilerde uzmanlar tarafından tırnak kırılmalarına karşı etkisiyle de önerilmeye devam edilmektedir. Bu yağı günde üç defa 1000 mg olmak üzere tırnakların üzerine sürerek kırılmalardan kurtulabileceğiniz gibi sağlıklı uzayan tırnaklara da sahip olabilirsiniz.

indir 2

Hindistan cevizi yağı kırılgan tırnaklar için en iyi çözümler arasındadır!

Kırılgan tırnaklar için yıllardır en etkili çözümler arasında gösterilen hindistan cevizi yağı, içeriğinde yer alan doymuş yağlar sayesinde tırnak yapısının güçlenmesine yardımcı olmaktadır. Bunun için uzmanlar, doğal hindistan cevizi yağının tırnak üzerine uygulanarak 5 dakika kadar bekletilmesini ve ardından su ile durulanması gerektiğini ifade ediyorlar. Şimdilerde milyonlarca kadın, tırnaklarının sağlıklı uzama sürecini hızlandırabilmek adına bu yöntemleri denemeye başladılar.

1165

Başa dön tuşu
Reklamı Kapat