Teknoloji

TOGG deneme üretimine başlıyor! Peki ya TOGG’un fiyatı ne olacak?

Yerli otomobil TOGG deneme üretimlerine başlıyor... TOGG'un üst düzey yöneticilerinden Mehmet Gürcan Karakaş, TRT Haber'e açıklamalarda bulundu.

Türkiye’nin yerli otomobili için üretim adımları atılmaya başlandı. TRT Haber’e açıklamalarda bulunan TOGG’un üst düzey yöneticisi Mehmet Gürcan Karakaş, deneme üretimine başlayacaklarını açıklarken aynı zamanda fiyat konusunda da bazı açıklamalarda bulundu.

Kısa bir zaman sonra deneme amaçlı üretimlere başlayacaklarını açıklayan Karakaş, şu açıklamaları yaptı:

”Temmuz ayı sonunda ya da ağustos başında deneme üretimlerimize başlayacağız. Biz, hatlarımızla ilk defa üretim yapacağımız için araçlarımızı nasıl üreteceğimizi tırnak içerisinde öğreniyoruz. Ekim ayının sonu, kasım ayının başında seri üretime hazır olacağız ama bu seri üretimi yapıp pazara, trafiğe çıkacağımız anlamına gelmiyor. Orada ürettiğimiz araçlarımızı alarak Avrupa’daki sertifikasyon merkezlerinde yapılaması gereken testleri tamamlayacağız ve o testlerin tamamlanması da bazen 3 ay sürer bazen 5 ay sürer.”

2 b

Bataryamızı kendimiz üreteceğiz.

Aracın bataryası hakkında da konuşan Mehmet Gürcan Karakaş, ””Seri üretime başladığımız andan itibaren kendi bataryamızı kendimiz üretiyor olacağız. Diğeri ise sadece kapasitenin artırımıyla ilgili ve oradan artık hücrenin yönetilmesine yönelik bir yatırım olacak.”

Fiyatı, pazarın kendisi belirleyecek.

En çok konuşulan konulardan biri olan ”TOGG’un fiyatı ne olacak?” konusuna da değinen yönetici, “Zamanı geldiğinde biz kendimizi pazara göre konumlandıracağız. Biz kimlerden pazar payı alacağımızı biliyoruz. Pazarda aracımızı hangi segmentte konumlandıracağımızı biliyoruz ve onların içerisinde rekabetçi olacağız diyoruz.” şeklinde konuştu.

Başa dön tuşu
Reklamı Kapat