Spor

Tosun Paşa veda ediyor! Cenk Tosun’dan Everton paylaşımı

2017/18 sezonu devre arasında net 22,5 milyon euro bedelle Beşiktaş’tan İngiliz ekibi Everton’a transfer olan Cenk Tosun, takımdan ayrıldığını duyurdu.

Süper Lig’den Avrupa’ya transferde en yüksek bonservis rekorunu kıran Cenk Tosun, 2019/20 devre arasında Crystal Palace’a kiralanmış  2 ay sonra sakatlanarak geri dönmüştü. Ardından 2020/21 sezonu devre arasında Beşiktaş’a kiralık gelip burada da sakatlanmış ve geri dönmüştü.

Sosyal medyadan Everton için bir video yayınlayan Cenk Tosun;

Sevgili Everton Ailesi,

Burada hayatım boyunca unutamayacağım dört buçuk yıl geçirdim. İnişlerimiz ve çıkışlarımız oldu bu sürede ve artık vedalaşma zamanı geldi.

Beraber çalıştığım hocalarıma, takım arkadaşlarıma, personelimize, yönetimimize, başkanımıza ve tabii ki desteklerini hiç esirgemeyen taraftarımıza teşekkürü bir borç bilirim.

Bu ailenin bir parçası olmaktan gurur duydum ve hayatım boyunca da duymaya devam edeceğim.

Everton’ın her zaman kalbimde bir yeri olacak

Bu kulüp inanıyorum ki en kısa sürede potansiyeline ulaşıp çok güzel günler görecek ve ben de o gün geldiğinde bir taraftar olarak sizlerle birlikte bu mutluluğu paylaşacağım.

Kendinize iyi bakın, Cenk Tosun” ifadelerini kullandı.

Cenk Tosun Everton

Milli futbolcu Tosun, Everton formasıyla 61 maça çıkıp 11 gol atıp 6 da asist yaptı.

Öte yandan Milli futbolcunun Beşiktaş’a geri dönebileceği yönünde iddialar var. Fakat çıkan haberlerde Cenk’in maaş beklentisinin Beşiktaş’ın verebileceğinden fazla olduğu belirtiliyor.

Başa dön tuşu
Reklamı Kapat