Teknoloji

Turkcell Superonline Gigabit Paketinin Fiyatını Açıkladı

Turkcell 1000 Mbps'e varan hıza çıkacak olan yeni internet paketinin fiyatlarını açıkladı.

Uzun süredir internet kullanıcılarının Türkiye’deki internet hızlarından şikayetleri söz konusuydu. Geçtiğimiz yıllarda ‘Adil Kullanım Kotası’ internet kullanıcılarının tepkisini çekiyordu. Yapılan kampanyalar sonucunda adil kullanım kotası kaldırıldı. Kullanıcıların uzun süredir şikayetçi olduğu bir başka konu da internet hızı. Servis sağlayıcılar da kullanıcıların şikayetlerini dikkate alarak planlamalar yapıyordu. Yapılan çalışmalar sonucu Turkcell internet hızının 1000 Mbps’e kadar çıkabileceği yeni paketlerini ve fiyatlarını açıkladı.

turkcwlll

249 TL’ye 1000Mbps İnternet

Geçmişte de Turkcell Gigabit internet paketi sunuyordu ancak fiyatları sebebiyle pek ilgi çekmemişti. Yapılan yeni açıklama ile birlikte fiyatlarda indirime gidildi. 31 Mayıs 2022 ile 31 Ağustos 2022 arasında geçerli olacak kampanyada 12 ay taahhüt sözü verilmesi durumunda paket fiyatı 249TL’ye düşürülecek.

Upload Hızı 20 Mbps Download Hızı 1000Mbps

Turkcell’in açıklaması internet hızından memnun olmayanların ilgisini çekti. Açıklanan pakette upload hızı 20 Mbps download hızı 1000Mbps olduğu belirtildi. Upload hızının download hızından kıyasla düşük olması eleştirilerine neden oldu. Turkcell şu anda tek seçenekli paket sundu. Gelen talepler sonrası paket seçenekleri arttırılması beklenebilir.

 

Başa dön tuşu
Reklamı Kapat