Teknoloji

Twitch’te İzleyici Rekoru Kırıldı! Anlık 3.3 Milyon İzleyici…

Oyun canlı yayınlarının ağırlıklı olarak yer aldığı canlı yayın platformu Twitch'te izleyici rekoru kırıldı.

Amazon bünyesinde yer alan ve son yıllarda oyun severlerin ilgisini çeken canlı yayın platformu Twitch gün geçtikçe kullanıcı sayısını arttırıyor. Kullanıcı sayısının artmasına paralel olarak canlı yayınlardaki izleyici sayısında da artışlar meydana geliyor. Geçtiğimiz aylarda Twitch üzerinden oyun yayını yapan TheGrefg nickli kullanıcı 2.5 milyon anlık izleyiciye ulaşmış ve kırılması oldukça zor bir rekora imza atmıştı.

3.3 Milyon İzleyicili Yeni Rekor

TheGrefg’in yakaladığı 2.5 milyonluk anlık izleyici rekoru geçildi. Ibai olarak bilinen yayıncının açtığı boks yayını anlık olarak 3.3 milyon izleyiciye ulaştı. İbai’nin Twitch kanalı 11 milyodan fazla takipçiye sahip. Yayının tekrarı da milyonlarca kullanıcı tarafından izlendi.

Twitch gerçekleşen bu rekoru sosyal medya hesabından paylaştı.

Türkiye’de Milyon İzleyici Rekoruna Henüz Ulaşılmadı

Canlı yayın platformu Twitch ülkemizde de oldukça popüler. Pqueen, WtcN , Elraenn gibi yayıncılar anlık olarak 100.000’i aşkın izleyiciye ulaşmıştı ancak anlık olarak milyon izleyiciye henüz ülkemizde ulaşılabilmiş değil.

Türkiye’deki izleyici sayısında rekor Pqueen’e ait. Pqueen’in geçtiğimiz sene Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile yaptığı sohbet yayını 360.000’den fazla kişi tarafından canlı olarak izlenmişti.

Başa dön tuşu
Reklamı Kapat