Teknoloji

Twitter Videolarda Altyazı Özelliğini Başlatıyor

Şirketten yapılan açıklama ile artık videolarda altyazı desteği sunulacak.

Popüler sosyal medya platformu Twitter bir süredir videolarda altyazı seçeneği için çalışmalar yapıyordu. Test sürecinde bazı cihazlar videolarda altyazı seçeneği sunulmuştu. Twitter’ın yaptığı açıklama ile birlikte artık bu özellik resmiyet kazandı.

iOS ve Android cihazlarda videonun sağ üst köşesinde yer alan ”CC” butonu ile altyazıyı açıp kapatmak artık mümkün olacak. Altyazı desteği Twitter’a yüklenen videolar için geçerli olacak. Güncelleme ile birlikte cihazlarda aktif olması bekleniyor. Eğer özellik cihazınızda bulunmuyorsa cihazınızın ve Twitter uygulamasının güncelliğini kontrol edebilirsiniz.

Adsiz

Twitter Güncellemelere Devam Ediyor

Videolara altyazı özelliğini duyuran Twitter son zamanlarda platformda radikal değişiklikler yapıyor. Tweetlere emoji ile tepki verme, başka platformlarda olduğu gibi hikaye (story) ekleme gibi çeşitli çalışmalar yapmış ancak kullanıcılar bu geliştirmeleri pek beğenmemişti. Kısa süre içinde şirket bu değişikliklerden vazgeçti.

Geçtiğimiz günlerde tweetlerde var olan 280 karakter sınırlamasına çözüm olarak ‘Notlar’ özelliğini duyurmuştu. Henüz tüm kullanıcılar için aktif edilmeyen bu özelliğin nasıl bir geri dönüş alacağı da merak konusu.

Twitter’ın Yaptığı Duyuru

Twitter Support aşağıda yaptığı duyuru ile videolara altyazı özelliğini sunacağını açıkladı.

Başa dön tuşu
Reklamı Kapat