Teknoloji

Twitter’da Artık Daha Uzun Tweetler Atılabilecek

Popüler sosyal medya platformu Twitter karakter sınırlamasını aşabilecek yeni özelliğini duyurdu.

Son zamanlarda Elon Musk’ın satın alma girişimiyle gündeme gelen sosyal medya platformu Twitter köklü bir değişikliğe gidiyor. Platform ilk dönemlerinde atılan bir tweette en fazla 140 karaktere izin veriyordu. 2017 yılında yaptığı güncelleme ile bu sınırı 280 karaktere yükseltmişti.

Twitter Notlar (Notes) adını verdiği yeni bir özelliğini tanıttı. Bu yeni özellik ile birlikte artık 280 karakter sınırını aşabilmek mümkün olacak. Özellikle flood (tweet serisi) yapanların işini oldukça kolaylaştıracak bu özellik uzun zamandır bekleniyordu.

Twitter’ın Formatı Değişiyor

Bu değişiklik Twitter formatında da değişiklik anlamına geliyor. Twitter’ın temel mantığı mümkün olduğu kadar az sözcükle içerik oluşturmaktı. Notlar adıyla tanıtılan bu yeni araç ile birlikte blog içerikleri, makale, haber tarzı daha uzun içerikler paylaşılmasına imkan tanınacak.

Henüz tüm ülkelere ve kullanıcılara açılmayan hizmetin önümüzdeki süreçte herkese açık hale gelmesi bekleniyor. Şirket Notlar özelliği ile kaç karakterlik yazı yayınlanabileceği ile ilgili bir açıklama yapmadı.

twitter uzun yazilar icin notlar

Deneme Süreci Olabilir

Twitter geçtiğimiz süreçte hikaye (story) ekleme özelliği getirmişti ancak kullanıcılar çok fazla ilgi göstermemiş ve sonrasında bu özellik devre dışı bırakılmıştı.

Şirket tweetlere emoji ile tepki verme özelliğini de bir müddet denedi ancak bu özellik de Twitter kullanıcılarını memnun etmedi. Duyurusu yapılan bu yeni özelliğin ömrünü de Twitter kullanıcılarının ilgisi belirleyebilir.

Twitter’ın Yaptığı Duyuru

Twitter Write hesabı aşağıdaki paylaşım ile ‘Notlar’ özelliğini duyurdu.

Başa dön tuşu
Reklamı Kapat