Teknoloji

Üç yeni Netflix mobil oyunu yayınlandı!

Popüler dijital yayın platformu Netflix geçtiğimiz yıl Android ve iOS uygulamalarında mobil oyunlar yayınlamaya başladı. Bir kısmı şirketin orijinal dizi ya da filmlerinin mini oyunları olarak karşımıza çıkarken; kalan birçoğu ise bağımsız hikayeler ile geliştirildi. Kullanıcıların uygulamada video içerikleri tükettikten sonra rahatlayıp kafa dağıtabileceği bu yapımlar arasına şimdi üç yeni isim dahil oldu.

Netflix uygulamasına gelen yeni oyunlar

  • Dragon Up: Oyuncuların krallıklarını kurtarmak için nadir ejderhaları yumurtadan çıkarmasına ve toplamasına izin veren renkli bir tek oyunculu oyun.
  • Townsmen – A Kingdom Rebuilt: Oyuncuların bir ortaçağ şehri inşa etmelerini, finansal kararlar vermelerini ve halkı mutlu etmelerini sağlayan strateji oyununun mobil versiyonu.
  • Moonlighter: Oyuncuların gündüzleri mağaza müdürü, geceleri gizemleri çözen bir gezgin olarak hikayeye katılabileceği bir rol yapma oyunu.

Netflix

Standart abonelik hizmetlerinin bir parçası olarak mobil oyun sektörüne de yatırım yapan Netflix, bu üç yeni oyunu Android ve iOS’ta aynı anda yayınladı. Şu anda tüm kullanıcılar söz konusu yapımlara erişim sağlayabilir. Öte yandan şirket, yukarıdakilerden bağımsız olarak gelecek hafta Exploding Kittens adlı bir oyun daha piyasaya süreceğinin müjdesini verdi.

Netflix’te nasıl oyun oynanır?

Netflix platformunda oyun oynamak oldukça basit! Geçen yıldan bu yana şirket, mobil oyunları uygulamasında barındırıyor. Bu yapımlara erişmek için ise yapmanız gerekenler oldukça basit. Öncelikle uygulamaya giriş yapmanız, ardından profilinizi seçip ana sayfaya girmeniz gerekiyor.

Ekranın en altında yer alan dört adet buton arasında, Oyunlar adlı sekme mevcut. Buraya tıkladığınızda platformda yer alan tüm mobil oyunları görmeniz mümkün olacak. Yapımların kapaklarına tıkladığınızda ise doğrudan oyunları oynamaya başlayabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Reklamı Kapat