Gündem

Ünlü mizahçı Kemal Kenan Ergen hayatını kaybetti!

Ünlü yazar Kemal Kenan Ergen, 55 yaşında hayatını kaybetti. Senaryosuna imza attığı çok sayıda sinema filmi, televizyon dizisi ve mizah dergileri için yazdığı köşe yazılarıyla hafızalardan silinmeyen tecrübeli yazar, vefat haberiyle hayranlarını derinden etkiledi.

Kemal Kenan Ergen geçtiğimiz ay kalp krizi geçirmiş ve hemen hastaneye kaldırılıp yoğun bakıma alınmıştı. Uzun süredir tedavileri devam eden ünlü yazarın bugün aramızdan ayrıldığı açıklandı.

Vefat haberini Cem Yılmaz açıkladı

1990’lı yıllarda Kemal Kenan Ergen ile birlikte LeMan dergisinde çalışan ünlü mizahçı Cem Yılmaz bugün Twitter’da üzücü haberi hayranlarıyla paylaşan ilk isim oldu. Kemal Kenan Ergen’in vefat haberini duyuran Yılmaz, Herşey Çok Güzel Olacak filmini birlikte kaleme aldıkları sevilen yazarın aramızdan ayrıldığını aktardı. Yılmaz’ın duygu dolu paylaşımı şu şekildeydi:

“Sevgili dostlarım, Herşey Çok Güzel Olacak filmini beraber yazarak beni sinemaya başlatan, dergicilikten ustam Kemal Kenan Ergen’i kaybettik. Çok çok üzgünüm. Tüm sevenlerine ailesine sabır diliyorum. Hep bizimle yaşayacak. Mekanı cennet olsun.”

Kemal Kenan Ergen kimdir?

1 Ocak 1967 yılında Kocaeli şehrinde doğan yazar, mizah dünyasında Kemken lakabıyla anılıyor. Şimdiey kadar L-Manyak, Lombak, Penguen, LeMan gibi büyük tirajlı çok sayıda dergide köşe yazarlığı kapan ünlü mizahçı, aynı zamanda sinema ve televizyon dünyasında da çok sayıda proje kaleme aldı.

Ergen şimdiye kadar Zeki Metince, Tatlı Kaçıklar, Yasemince, Kaygısızlar ve Alemin Kıralı gibi dizileri yazdı. Öte yandan sanatçı Herşey Çok Güzel Olacak, Kahpe Bizans, Ömerçip, Hababam Sınıfı Merhaba, Hababam Sınıfı Askerde, Hababam Sınıfı Üç Buçuk, Zaman Makinesi 1973 ve Polis Akademisi: Alaturka gibi çok sayıda filmin senaristliğini üstlendi.

Başa dön tuşu
Reklamı Kapat