Teknoloji

Uygun fiyatlı Apple TV yola çıktı!

Güvenilir teknoloji analisti Ming-Chi Kuo, yine Apple ile ilgili kritik bazı tahminlerde bulundu. Geçtiğimiz günlerde şirketin iPhone 15 cihazıyla birlikte USB-C konektörüne geçeceğini dile getiren analist, şimdi ise rotasını Apple TV cihazlarına çevirdi.

Ming-Chi Kuo tarafından yapılan iddialara göre Apple TV için uygun fiyatlı yeni bir seçenek getiriliyor. Henüz ilk söylentiler Apple’ın bu cihazı 2022 yılının ikinci yarısında piyasaya süreceğini öne sürüyor. Standart modellerden biraz daha düşük kaliteye sahip olması planlanan cihazın her bütçeye hitap etmesi amaçlanıyor.

Bütçe dostu Apple TV modeli için geri sayım başladı

Şirkeyin şu anda akıllı televizyon kullanıcıları için iki farklı seçeneği mevcut. Bunlardan ilki olan Apple TV HD, 32 GB depolama alanı ile 2 bin 899 TL’ye satılıyor. Biraz daha gelişmiş bir sürümü olan Apple TV 4K ise iki farklı konfigürasyonda pazarda bulunuyor. 32 GB’lık versiyonu 3 bin 399 TL’den alıcılara sunuluyor. Aynı cihazın 64 GB versiyonu ise 3 bin 749 TL fiyat etiketine sahip. Fakat her iki model de birçok kullanıcı için oldukça pahalı görülüyor.

Apple TV

Piyasada yer alan bütçe dostu medya oynatıcılara göre Apple, her zaman olduğu gibi premium özellikler ve yüksek fiyat etiketleri sunuyor. Ancak satışları daha fazla artırmak isteyen teknoloji devi, Kuo’nun iddialarına göre düşük kapasiteli bir versiyon da geliştirecek. Analist söz konusu yeni cihazla alakalı şunları dile getirdi:

“Apple yılın ikinci yarısında, maliyet yapısını iyileştiren yeni bir Apple TV sürümünü piyasaya sürecek. Şirketin yaşadığı bu durgunluk döneminde; donanım, içerik ve hizmetlerini genişletmesiyle rakipleri ile arasındaki farkı kapatmaya yönelik agresif bir strateji izlediğini görüyoruz.”

WWDC etkinliğinde tanıtılabilir

Şimdilik Kuo’nun söylentilerine Apple şirketinden bir cevap gelmiş değil. Ancak söylentilere göre çok yakında beklenen cihazla karşılaşacağız. Yılın ikinci yarısında piyasaya çıkacağı iddiası, Haziran ayında gerçekleşecek WWDC 2022 geliştirici konferansına dayanıyor olabilir. Apple yeni ürününü burada tanıtmazsa muhtemelen Eylül ayında iPhone 14 serisini duyuracağı organizasyonda gösterecek.

Başa dön tuşu
Reklamı Kapat