Sağlık

Uyuma şekliniz bilinçaltınızdakileri ortaya çıkarıyor! İşte uyuma pozisyonunuza göre kişilik testi

Uyku pozisyonunuza göre karakterinizden ipuçlarının ortaya çıktığını biliyor muydunuz? Bilim insanlarının araştırmaları sonucunda artık uyku pozisyonunuza göre kişilik özelliklerinizi öğreneceksiniz. Peki, bu pozisyonlar nelerdir?

Bilim insanlarının araştırmaları sonucunda uyku pozisyonlarımız karakterimizi yansıtıyor. Bu konu hakkında araştırma yapan Uyku Bilim Merkezi’nde çalışan Prof. Chris Idzikowski yaygın uyku pozisyonlarını analiz etti ve bu pozisyonların insan sağlığını etkilemekle kalmadığını, bunun yanında kişilik özelliklerini de yansıttığını belirtti. İşte Prof. Chris Idzikowski’nin sonuçları…

Cenin, kütük ve hasret çekme pozisyonları

Cenin pozisyonunda yatan kişilerin genel olarak dışarıya dönük bir imaj yaratmalarının altında hassas ve kırılgan bir yapısı olduğu belirtildi. Bu kişilerin dışarıya ve insanlara alışma sürelerinin biraz zaman aldığı ve utangaçlıklarını attıklarında aslında çok sıcak ve samimi insanlar oldukları söyleniyor. Bu pozisyonda uyuyan kişilerin akciğer, karaciğer, mide sorunlarının olabileceği de belirtildi. Uzmanların tavsiyesine göre sağa doğru bükülerek uyumanın daha uygun olduğu söyleniyor.

Kütük pozisyonunda uyuyan kişiler genel olarak uysal ve dışa dönük kişilerdir. Bu insanların zayıf noktası herkese kolay bir şekilde güvenmeleridir. Hasret çekme pozisyonunda uyuyan kişiler genel olarak şüpheci ve eleştirel özellikleri bulunur. Yeni şeylere açık olabilirler fakat karar alma süreleri oldukça uzun sürer.

image 79

Asker, serbest düşüş, denizyıldızı pozisyonları

Asker pozisyonunda uyuyan kişiler genel olarak sessiz, sakin ve içine kapanık bir kişiliğe sahiptir. Yakınları ve kendisi için yüksek hayat standartları oluşturmak için elinden geleni yaparlar. Bu şekilde uyumak nefes problemlerine ve horlamaya sebep olabilir. Serbest düşüş pozisyonunda uyuyan kişiler dışa dönük, sosyal ve atılgan kişilerdir. Dışarıdan küstah bir imaj sergilerseler de gelen eleştirileri can kulağıyla dinlerler. Bu pozisyonun sindirim sistemi için olumlu etkileri vardır.

Denizyıldızı pozisyonunda uyuyan kişiler genel olarak iyi bir dinleyici ve güvenilir kişilerdir. Başkalarına yardım etmek onlar için oldukça keyif vericidir. Gittikleri bir ortamda ilgi odağı olmayı sevmezler. Bu pozisyonda uyuyan kişilerin nefes problemi ve horlama problemi olabilir. Genel olarak uykularından az dinlenmiş şekilde uyanırlar.

image 80

Başa dön tuşu
Reklamı Kapat