Asayiş

Uyuşturucu operasyonu tamamlandı! 10 ilde 213 gözaltı

Diyarbakır İl Emniyet Müdürlüğü'nde açıklama yapan İç İşleri Bakanı Soylu, uyuşturucu operasyonu yapıldığını ve bu kapsamda 213 kişinin gözaltına alındığını açıkladı.

Sabah 04.00 sularında başlayan uyuşturucu operasyonu tamamlandı. Diyarbakır İl Emniyet Müdürlüğü’nde açıklamalarda bulunan Süleyman Soylu, Kökünü Kurutma adı alında toplam 10 ilde yapılan uyuşturucu operasyonlarında 213 kişinin gözaltına alındığını duyurdu.

Bu operasyonlar için 8 ay boyunca emek verildiğini kaydeden İç İşleri Bakanı Soylu, ”Diyarbakır ilimizde yaklaşık 8 ay önce başlayan ve bugüne kadar da ilmek ilmek işlenen titiz bir çalışmayla, uzun zamandır arkadaşlarımızın üzerinde gayret gösterdiği, başsavcılıkla yürütülen bir uyuşturucu operasyonu gerçekleştirilmiştir.” dedi.

Operasyona 4 bin 200 güvenlik gücünün katıldığını belirten Soylu, ”Kökünü Kurutma Operasyonu isminin önemi ise şuradadır; Diyarbakır’da hem baronlar, hem baroniçeler, hem de sokak satıcıları bütün hepsi 21 Eylül’de başlayan projemizin akabinde tek tek tespit edilmişlerdir. Bu operasyonda 292 hedef söz konusuydu. Sabah 04.00 itibarıyla arkadaşlarımız, 4 bin 200 polis arkadaşımız ve jandarmalarımız, 400 araç, 20 narkotik köpeği sabah 05.00 itibariyle evlere girilmek suretiyle şu ana kadar 213 gözaltı yapıldı.” ifadelerini kullandı.

Başa dön tuşu
Reklamı Kapat