Sağlık

Varislerden kurtulmak için bunları yiyin! Yaz meyvesi kiraz ve böğürtlenin varislere olan etkiler inanılmaz

Kadınlarda daha sık görülen varisler hakkında bilinmeyenlere dikkat edilmesi gerekmektedir. Varislerden kurtulmak için hangi besinleri tüketmeniz gerekmektedir?

Kadınların vücutlarında en çok şikayet ettiği durumların başında bacaklarında oluşan varisler geliyor. Mor renkli damarların bacaklarda belirgin durumda olması pek çok kişinin hayatını olumsuz etkileyebiliyor. Varislerden korunmak için çeşitli yöntemler bulunuyor. Tıbbi yöntemlerin dışında günlük yaşantımız içerisinde basit ve doğal yöntemlerde denenebilir.

Varisten korunabilmek için kabız olmamaya dikkat etmeniz gerekmektedir. Bununla birlikte lifli bir şekilde beslenerek bağırsak sağlığınızı koruyabilirsiniz. Düzenli egzersizle birlikte vücut sağlığını korumak varislerin oluşumunu etkileyebilir.

Varisten Korunmak için Tüketilecek Besinler!

Varisten korunmak ve yeni varislerin oluşmasını engellemek için beslenmeye dikkat edilmesi gerekmektedir. Bu noktada balık, kiraz ve böğürtlen gibi besinlerin varisler üzerinde son derece faydalı olduğu öğrenildi. Varislerden korunmak için her gün bacakların yukarı kaldırılarak yaklaşık 20 dakika boyunca dinlendirilmesi gerekmektedir. Varis olan bölgelerde soğuk duş altında düzenli olarak masaj yapmak ve banyo sonrasında kuruyan bacakların nemlendirici kremlerle birlikte nemlendirilmesi son derece önemlidir.

Varisler Neden Oluşur?

varis2

Varisler, vücutta bulunan toplardamarların gereğinden fazla şekilde genişlemesinin ardından cilt üzerinde kötü bir görüntü meydana gelmektedir. Bir süre sonra yaşamı olumsuz anlamda etkileyebilir. Varis ilerlediği zamanda ağrıya da neden olabilir. Ülkede görülme olasılığı son derece yüksektir. Bu noktada her 5 6 kişiden birinde varis hastalığı görülmektedir. Özellikle kadınlarda daha sık rastlanmaktadır.

Varis oluşumunun temelinde farklı çeşitli faktörler bulunabilir ancak en çok görülen faktörün genetik olduğu ifade edildi. Genellikle ebeveynlerinde varis hastalığı olan kişilerin hayatının bir döneminde vücudunda varis oluşma olasılığı artabilir. Sağlıksız bir yaşam tarzının belirlenmesi, sağlıksız beslenme varis gelişimini tetiklemektedir. Balık tüketmek, kiraz ve böğürtlen gibi meyvelerin tüketilmesi varis oluşumunu engellemek açısından önemlidir. Kabızlıkta varisleri tetiklediği için kabız olunmaması gerekmektedir.

Başa dön tuşu
Reklamı Kapat