Teknoloji

WhatsApp grupları için beklenen özellik yolda!

Meta çatısı altında hizmet veren mesajlaşma uygulaması WhatsApp yeni bir özellik için kolları sıvadı. Şirket, platformdaki gruplar için uzun bir süredir kullanıcıların talep ettiği bir özelliği bünyesine kazandırmaya hazırlanıyor. WABetaInfo uygulamaya gelecek yeniliği ekran görüntüleri ile ilk kez gösterdi!

WhatsApp, ‘ayıp olmasın’ derdini ortadan kaldırıyor

Neredeyse tüm WhatsApp kullanıcıları şimdiye kadar en az bir defa, hiçbir şekilde içinde bulunmak istemediği bir sohbet grubuna eklenmiştir. Çoğunlukla bu gruplar aile üyeleri ya da arkadaşlardan oluşur. Bu sebeple çoğu zaman kullanıcılar, ‘ayıp olmasın’ düşüncesiyle gruptan ayrılma konusunda tereddüt eder. Ancak platform şimdi bu kaygıyı yaşayan kullanıcıları için yeni bir seçenek getiriyor.

WhatsApp

Popüler mesajlaşma platformu, WhatsApp kullanıcılarının sohbet gruplarından sessiz sedasız bir şekilde ayrılmasını sağlayacak bir yenilik için çalışmalara başladı. Yukarıdaki ekran görüntüsünden de anlaşılacağı üzere, çok yakında bir gruptan ayrılmak istediğinizde, diğer grup üyeleri sizin çıkışınızdan haberdar olmayacak. Bu bilgi yalnızca grubun yöneticilerine iletilecek.

Çok yakında Beta kullanıcılarına sunulacak

Şu anda WhatsApp, bir üye ayrıldığı zaman tüm grubu bilgilendiriyor. Sırf bu yüzden de pek çok kullanıcı bir grubu terk etme konusunda ikileme düşüyor. Ancak yakında bu durumun değişeceği aşikar. Şu anda test aşamasında olan özellik çok yakında Beta kullanıcılarına açılacak. Bir süre gerekli denemeler yapıldıktan sonra ise nihayet Android ve iOS platformlarında herkes tarafından kullanılabilecek.

Başa dön tuşu
Reklamı Kapat