Teknoloji

WhatsApp kullananlar dikkat! O tarihte itibaren bu cihazlarda WhatsApp açılmayacak

WhatsApp kullanmakta olan vatandaşlarımızın dikkatine!!! Bu haber sizi yakından ilgilendiriyor. Artık verilen tarihten itibaren bu cihazlar üzerinde WhatsApp kullanıma açılmayacak. WhatsApp kullanmakta olan tüm kullanıcılar bu habere çok üzülecek. İşte haberimizin devamında tüm detayları ile sizlerle… 

WhatsApp’tan yeni bir karar açıklaması yapıldı. Artık bazı telefonlar için erişime açılmayacak. Destekleme işlemi sona eriyor. Yeni yıldan itibaren geçerli olacak bu uygulamanın varlığı bile şu anda tüm kullanıcıları strese sokmaya başladı. İşte tüm detaylar.. 

WhatsApp’tan yeni dönem karar açıklaması yapıldı 

Dünyanın en popüler mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp yavaş yavaş eski telefonlar üzerindeki desteğine bir son vermeye başlıyor. Daha önceki zamanlarda Android 4.1 ve iOS 10 sürümü altında olan telefonlara desteğini kesmiş olan WhatsApp şirketi yeni yıl itibar ile bazı modellere de desteğini kesecek. Geçtiğimiz günler içerisinde de WhatsApp’tan sorumlu olan şirket Meta mesajlaşma  uygulaması tarafından da konu hakkında açıklamalar yapıldı. 

WEBB

WhatsApp’ın desteklemeyeceği telefon markaları belli oldu 

Bir döneme damgasını vuran iPhone 6 ve serisi de dahil olmak üzere pek çok cihaz mesajlaşma uygulamasına veda edeceği söylendi. Aşağıda listesini vereceğimiz eski model telefonlarda 31 Aralık 2023 cumartesi gününden itibaren WhatsApp kullanımı kaldırılacak. Mesajlaşma uygulamasını kullanabilmek adına yeni bir cihaza geçmeleri gerekebilir. İşte o telefon markaları şu şekilde; 

 1. iPhone 6S 
 2. iPhone SE 1 
 3. iPhone 6S Plus 
 4. Huwai Ascend Mate 
 5. Lenova Linha A820 
 6. Sony Xperia M 
 7. LG Optimus L3 II Dual 
 8. LG Optimus L3 
 9. LG Optimus L5  
 10. Galaxy x Cover 2 
 11. Galaxy S3 Mini 
 12. Samsung Galaxy Core daha birçok eski model telefonlar da ne yazık ki WhatsApp erişimi desteklemeyecek. Eğer sizlerde bu saydığımız telefonlardan herhangi birine sahipseniz telefonunuzu yeni yıl bitmeden değiştirmenizi tavsiye ederim. 

 

Başa dön tuşu
Reklamı Kapat