Teknoloji

WhatsApp yakında eski iPhone’lara desteğini kesecek!

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, eski bazı iPhone modelleri için verdiği desteği çok yakında sonlandıracak. WABetaInfo tarafından sızdırılan bilgilere göre uygulamanın yeni özelliklere destek sunmak için eski bazı iOS sürümlerini hizmet listesinden çıkarması gerekiyor.

İşletim sistemi güncellemeleri, akıllı telefon kullanıcılarına yeni özellikler sunmaya başladığı gibi aynı zamanda güvenlik düzeltmeleri de sunuyor. Meta çatısı altında başarıyla hizmet veren anlık mesajlaşma servisi WhatsApp da güvenlik konusunda endişe duyduğu ve yeniliklere ayak uydurmakta zorlandığını düşündüğü o modeller ile yollarını ayırmayı planlıyor. Peki ya WhatsApp’ın desteğini kestiği cihazlar hangileri olacak?

4 iPhone modeli WhatsApp uygulamasına veda ediyor

Ortaya çıkan haberlere göre WhatsApp platformu 24 Ekim tarihinden itibaren iOS 10 ve iOS 11 işletim sistemi ile çalışan cihazlara artık destek vermeyecek. Bunun bir iddia olmadığı hem yayınlanan ekran görüntüsüyle, hem de şirketin web sitesinde yer alan SSS bölümündeki ‘en az iOS 12 sürümünün gerekliliği’ ile alakalı bölümde kanıtlandı.

WhatsApp

iPhone 5 ve iPhone 5c modellerinin hiçbir şekilde WhatsApp’a erişimi mümkün olmayacak. Zira bu iki cihaz, ne yazık ki iOS 12 yükseltmesi almaya hak kazanamıyor. Dolayısıyla sonbahar döneminde söz konusu cihazlar uygulamadan uzaklaştırılacak.

WhatsApp desteği sona erecek telefonlar arasında iPhone 6 ve iPhone 6S modelleri de yer alıyor. Fakat bu iki telefon, yukarıdaki cihazlara nazaran yükseltme alabiliyor. Her iki cihazı da en az iOS 12 olacak şekilde güncelleyerek kullanıcılar doya doya WhatsApp’ta keyifli vakit geçirmeye devam edebilir.

Başa dön tuşu
Reklamı Kapat