Teknoloji

Whatsapp’ta mesaj atarken iki kez daha düşünün! Bu mesajları atanlara para cezası verilecek

Yıllardır küresel anlamda milyonlarca kişinin tercih ettiği Whatsapp uygulaması, şimdilerde yeni özelliklerle daha kullanıcı dostu bir hal almaya başladı. Geçtiğimiz günlerde yetkililer tarafından yapılan açıklamalarda Whatsapp platformunu amacı dışında kullanan kişiler için cezalar geleceği de ifade edildi. İşte, Whatsapp tarafından kişilerin ceza almalarını gerektirecek o işlemlere dair merak edilen tüm detaylar.

Dünyanın en çok tercih edilen interaktif iletişim platformlarından Whatsapp, şimdilerde ortaya çıkan yeni gelişmelerle teknoloji severleri şaşırtmaya devam ediyordu. Özellikle kullanıcı deneyimini arttırmak isteyen yöneticiler tarafından belirlenen yeni özellikler, herkes tarafından beğeniyle karşılanıyordu.

Geçtiğimiz haftalarda mesajlara emoji ile yanıt verilmesini mümkün kılan bir özelliği platforma entegre ettiklerini açıklayan Whatsapp yetkilileri, şimdilerde kullanıcıların güvenliğini koruyabilecek yeni çalışmalar üzerinde durduklarını açıkladılar. Bu gelişmeler, Whatsapp’ta daha kaliteli bir sosyalleşme ortamı arayan kişileri çok mutlu edecek gibi duruyor. İşte, Whatsapp’ın kullanıcı deneyimini arttıracağını söylediği o yeniliklere dair merak edilen tüm detaylar.

Whatsapp’ta o mesajları atanlar para cezasına çarptırılabilecekler!

Son günlerde yeni özelliklere yer verileceği söylenen Whatsapp için şimdilerde güvenlik önlemlerinin yüksek noktalara çıkarılacağı da ifade edilmekteydi. Bu noktada ilk adımları atan Whatsapp yetkilileri, şimdilerde çığır açacak bir özelliğe imza atmaya hazırlanıyorlar.

Whatsapp yetkilileri tarafından yapılan açıklamalarda kullanıcıların telif hakkı ile korunan bir içeriği paylaşmaları durumunda orijinal içerik üreticilerinin şikayetleri sonucunda para cezası ile karşı karşıya kalabilecekleri ifade edildi. Bu noktada sadece orijinal içerik üreticilerinin değil grup yöneticilerinin veya kişilerin de itirazlarının geçerli olacağı açıklandı. Şimdilerde milyonlarca teknoloji sever, bu duruma dair gelecek net açıklamaları dört gözle beklemeye başladı.

0983f2a736 50179345 whatsapp 0308202241940d51

Whatsapp Toplu Mesaj özelliğine yeni denetlemeler geliyor!

Son zamanlarda Whatsapp üzerinde sıklıkla görülen toplu mesaj özelliği de yetkililer tarafından kullanıcıların uyarıldıkları konular arasında gösteriliyor. Özellikle şirkeler veya ürün reklamı yapan firmalar tarafından tercih edilen toplu mesajlar, kişinin rahatsızlık verdiğini beyan etmesi halinde kaldırılarak toplu mesaj işlemini uygulayan kişilerin Whatsapp platformundan uzaklaştırılmasına neden olacak. Üstelik bu uzaklaştırma işleminde birine mesaj göndermek isteyen kişiler için ‘’Telefon numaranız Whatsapp kullanımına yasaklandı. Yardım için destek ekibiyle iletişime geçin.’’ mesajı ile netliğe kavuşacak.

whatsapp2 03082022a8e45563

Başa dön tuşu
Reklamı Kapat