Gündem

Zelenski’nin yeşil ceketi dünyaca ünlü bir ikon haline geldi

Rusya, 24 Şubat tarihinde Ukrayna’ya işgal girişimlerini başlattı. O tarihten bu yana Ukrayna lideri Volodimir Zelenski, Putin’in fahiş fiyat etiketli kıyafetlerinin tam aksine, sıklıkla aynı ucuz fiyatlı ceket ile basının karşısına geçti. Zelenski’nin M-TAC markasına ait zeytin yeşili polar ceketi şimdilerde adeta ikonik bir hal aldı. Dünya genelinde birçok insan, üretici firmaya yeni stokları piyasa sürmesi için baskı yaptı.

Zelenski ile anılan ceket ilgi odağı oldu

İlginç bir şekilde savaşın sembollerinden biri haline gelen poların üreticisi M-TAC, yapağı adı verilen koyun tüylü ürünlerini Ukrayna’da yapıyor. Fakat savaş başladığından bu yana şirket tüm üretimini ülkenin ordusuna kenetlemiş durumda. Dolayısıyla stoklar halka sunulamadan kısa bir süre içerisinde tükeniyor.

Zelenski ceketi

“Zafer gerçekleştiğinde ceketi yeniden piyasaya süreceğiz”

M-TAC yetkilileri, çatışma başladığından bu yana Zelenski ile anılan yeşil fermuarlı cekete olan talebin ciddi ölçüde arttığını paylaştı. Dünyanın her bir noktasından bu ürünü satın almak isteyen insanların olduğunu ifade eden firma, bir gün Rusya’ya karşı zafer ilan ettiklerinde, söz konusu ceketi yeniden stoklara süreceklerini aktardı. Mevcut durumdan ötürü şu anda bunu gerçekleştiremeyecekleri bildirildi.

İkonik ceket açık artırmada satıldı

5 Mayıs tarihinde Londra’daki Ukrayna büyükelçiliğinin ev sahipliğinde düzenlenen bir yardım etkinliğinde, Zelenski tarafından imzalanan bir zeytin yeşili M-TAC ceketi açık artırmaya çıkarıldı. Etkinlikte ikonik ürün yaklaşık 100 bin dolar karşılığında alıcı buldu. İngiltere Başbakanı Boris Johnson, gelirin Ukrayna’ya destek için bağışlanacağını açıkladı.

Başa dön tuşu
Reklamı Kapat